Altyapı iyi olduğunda ISS önemli mi?

Voisxe

Centipat
Comnet, Millenicom, TurkNet, Netspeed bunlardan birini düşünüyorum, aralarından en uygunu Comnet 100 Mbps 100 TL.

NETSPEED.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız VDSL ise, zaten Turk Telekomdan alıyorlar. Turk Telekom ekibi saha bağlantısı yapıyor. Bir sorun oldu mu yine Türk Telekoma söylüyorlar. Bu firmalarla sesli konuşmak pek mümkün değil. Telefona çıkmıyorlar. İstiyorlar ki her internetten olsun. Hat güzel sorunsuz bağlanırsa iyi gidebiliyor çoğunlukla. Kendi apartman ve daire tesisatı önemli.

ADSL ve VDSL fiziksel altyapı Telekoma ait. Altyapın iyiyse fiziksel altyapının sahibi olan TTnetten bile daha iyi olabilir başka bir sağlayıcı. Çünkü ara bağlantı sunucuları bölgeye göre çok büyük değişkenlikler sergileyebiliyor. Ben doğuda yaşıyorum. Bulunduğum yerde TTnet, TurkNet, Millenicom, Netspeed denedim. Hepsi Almanya FACEIT sunucuları için leş sonuç verdi benim için. Minimum 90 MS ile oynadım. TTnet Valve Viyana sunucularında 50 MS bile alıyordum ama benim için önemli olan FACEIT. 2 aydır Comnet kullanıyorum. Almanya sunucularında 70MS alıyorum. Ben çok memnunum. Fakat online işlem merkezleri ve telefondan ulaşabilirsen eğer, müşteri temsilcilerin bilgileri ve üslupları kötü.

Şu an Superonline kullanıyorum, Superonline kendi altyapısı mı yoksa Türk Telekom'un altyapısını mı kullanıyor bilmiyorum ama çok memnunum, Valorant İstanbul sunucunda 5 ping alıyorum, Superonline 100 Mbps kampanya fiyatları pahalı geldiği için Comnet'e geçmeye düşünüyorum.

11.png

Şu an Superonline kullanıyorum, Superonline kendi altyapısı mı yoksa Türk Telekom'un altyapısını mı kullanıyor bilmiyorum ama çok memnunum, Valorant İstanbul sunucunda 5 ping alıyorum, Superonline 100 Mbps kampanya fiyatları pahalı geldiği için Comnet'e geçmeye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1430548

Comnet'in İstanbulda kendi ara bağlantı sunucuları var. Aynı zamanda TurkNette ve Superonline öyle. Millenicom sağlayıcıda Superonline'ın ara bağlantı sunucularını kullanır. Netspeed direkt Telekom. Dediğim gibi, bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. Fakat senin lokasyon bayağı iyiye benziyor gibi. Bu durumda pek fark olacağını sanmam. Comnet denemek istiyorsan eğer o sağlayıcıyı kullanan bir arkadaşını bul. Kullanıcı bilgilerini kendi modemine yaz ve uygula. Sonra fark görebilirsin :) Ben denedim ve oluyor. Aynı şekilde TurkNette oluyor. TTnet olmuyor. Port hatası veriyor.
NOT: Bu işlemi yaparsan arkadaşın modemi kapatmalı.

Geri
Yukarı