Altyapı kaç günde tamamlanır?

Pixel_less

Hectopat
Makaleler
21
Yer
Manisa
Müstakil bir evde oturuyoruz, sağ taraftaki geniş sokağımızda fiber var, ama bizim sokakta yok. Dün bizim sokağı (dar kısmı) kapadılar. Bugün ise çalışmalara başladılar. Bugün neredeyse sokağın yarısından fazlası kazıldı, ne yaptıklarını sorduğumuzda fiber döşüyoruz dediler. Ama hangi firma sormadık. Dar olan kısım saysak saysak 100 adımı geçmez. Diğer geniş tarafta var zaten. Tahminimce geniş taraftan kabloları uzatarak bizim dar tarafa, bizden de diğer sokaklara uzatarak fiberi devam ettirecekler. Kablo döşemeleri ve diğer işler hesaba katılınca kaç aya veya haftaya kadar fiber tamamlanmış olur?

Fiber kablosunun çekilmesinden çok kutuyu taktıktan sonra iç hatları döşemeleri 2-3 gün içinde oluyor. Senin kutu takılır takılmaz Türk Telekom operasyon bölümüne gidip bizim fiber kutusu takıldı acaba iç hat için bağlamaya ne zaman gelirsiniz sorarsan sana yardımcı olacaklardır. Be Türk Telekom böyle yaptım. 2 gün içinde geldiler iç hattı döşediler. Gidip hemen yeni abonelik açtırdım 2 gün içinde de 1 gigabit bağladılar.

Fiber kablosunun çekilmesinden çok kutuyu taktıktan sonra iç hatları döşemeleri 2-3 gün içinde oluyor. Senin kutu takılır takılmaz Türk Telekom operasyon bölümüne gidip bizim fiber kutusu takıldı acaba iç hat için bağlamaya ne zaman gelirsiniz sorarsan sana yardımcı olacaklardır. Be Türk Telekom böyle yaptım. 2 gün içinde geldiler iç hattı döşediler. Gidip hemen yeni abonelik açtırdım 2 gün içinde de 1 gigabit bağladılar.
Hocam kutu işlerini ben pek fazla bilmiyorum da. Şu an evimizde VDSL hattı var ama yer üstünden geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı