Altyapı kötü olmamasına rağmen internet önerisi

Fingolfin58

Hectopat
Merhabalar. Sivas/Merkez'de yaşıyorum. Altyapım 6MB kaldırıyor. Upload hızım ise 0.50 falan. İnternet ve oyunlarla pek bir içli dışlı olduğum için haliyle bu seviyeler bana yetmiyor. 3 yıldır Superonline kullanıyorum. Son 10 gündür ise TürkNet. Öyle bir yerdeyim ki, Superbox dahi çekmiyor denilerek verilmiyor. Ancak bir sokak ötemdeki arkadaşım VDSL 35 Mbps alabiliyor. Bu bilgiler doğrultusunda, altyapı için nasıl bir başvuru yapabilirim ki bu iş düzeltilsin? Akıl verin lütfen. Neredeyse tüm internet sağlayıcısı firmalarla görüştüm. Her biri mevcut hızdan daha fazla veremiyor. Nasıl bir internet almalıyım? İnternet hızımın yükselmesi için nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederim.

Merhabalar. Sivas/Merkez'de yaşıyorum. Altyapım 6MB kaldırıyor. Upload hızım ise 0.50 falan. İnternet ve oyunlarla pek bir içli dışlı olduğum için haliyle bu seviyeler bana yetmiyor. 3 yıldır Superonline kullanıyorum. Son 10 gündür ise TürkNet. Öyle bir yerdeyim ki, Superbox dahi çekmiyor denilerek verilmiyor. Ancak bir sokak ötemdeki arkadaşım VDSL 35 Mbps alabiliyor. Bu bilgiler doğrultusunda, altyapı için nasıl bir başvuru yapabilirim ki bu iş düzeltilsin? Akıl verin lütfen. Neredeyse tüm internet sağlayıcısı firmalarla görüştüm. Her biri mevcut hızdan daha fazla veremiyor. Nasıl bir internet almalıyım? İnternet hızımın yükselmesi için nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederim.

Arkadaşınızın modeminden kablo çektirin yarı yarıya ödersiniz ya da Turkcell Superbox tabii Turkcell çekiyorsa.

Turkcell telefon ile deneme yap. 4.5 G hattı olan bir telefon ile hız testi yap. Sonuç iyi olursa Superbox farklı adrese alıp o adreste kullanabilirsin. Ek olarak hız testini yaptığın telefon çok eski olmasın çünkü Superbox'ın anteni olduğu için telefondan daha yüksek hızlar veriyor genelde.

Hocam evde Turkcell telefonlarda 4.5 G çekiyor. Speed.test üzerinden denemiştim. Ancak az önce görüştüm Superbox için, 20MB download, 5MB Upload için 300 lira isteniyor. Bu devasa fiyat bu internete değmiyor ki. Kablo çekme hakkında daha detaylı bilgi verir misiniz? Aramızda 1 sokak var, nasıl çekebilirim? Çekince kablo uzaklığından dolayı bu kez de ping değerleri yükselmez mi?

Aynı sorundan bende muzdaripim. Çaprazımızdaki apartmanda fiber altyapı var.
Bizde başvurduk. Evimize kadar geldiler. Tam altyapıyı döşeyeceklerdi ki genel merkez aradı ve çekmeyin dedi. Böyle bir saçmalık görmedim. Türksat kablo bu arada

İlk olarak modemden web panelinden DSL tablosunun tam ekran görüntüsünü paylaşın bakalım.
Telekom satış değil müdürlüğüne giidp altyapı talebi için dileçe verin VDSL için o kadar yakın ise size de çekeceklerdir Bu durumu dilekçeye de verdiğin kişiye de bildir.

Geri
Yukarı