Altyapı olmayan eve internet bağlatma

Jukamecit

Hectopat
Yeni bir adrese tadışındık ama binanın altyapısı yok. Dolayısıyla evime internet çekemiyorum. Superbox'ların fiyatına değinmek bile istemiyorum. Evime nasıl internet çekebilirim? Bilgilerinizi bekliyorum. Teşekkürler 🙏

Tüm İnternet sağlayıcıları ile iletişime geçtiniz mi? Mesela aynı durum benimde başıma geldi. Türk Telekom alt yapı yok Ankara'dan onay verilmesi gerekiyor gibi bir şeyler söylemişti. Ancak Turkcell gelip İnternet çekebiliyordu. Bunun dışında maalesef benimde bilgim yok. İnşallah kısa zamanda kavuşursunuz.

Aynı durum bina yeni olduğu için bizimde başımıza gelmişti, Türk Telekom' a başvuruda bulunduk hat çekilmesi için ancak evin önüne asfalt atılmış olması sebepli sıranın yıllar süreceğini öğrendik uzun uğraşlar sonucunda çünkü ne zaman sıra gelir dediğimizde cevap vermiyorlar.
Sonra bir teknik çalışandan akıl aldık, sokaklarda veya caddelerde odalar var kabloların çekildiği, gösterdi bize, bizde apartmandakilerle bir pazar günü çıktık kaldırımları söktük yer açtık boru attık sonra kapattık, haber verdik bu çalışana gelip binaya kabloları çekti, sonra Türk Telekom' u arayıp bir şey yokmuş gibi internet bağlatmak istedik, abone olduk.

Şimdi 24 ay bitiyor 1 ay sonra Netspeed' i deneyeceğim kısmetse.

Aynı durumu 7 ayda çözebilmiştim. Apartmanımız 33 daireli olmasına rağmen 7 ay sürdü. Türk Telekom'u özelleştirenlerin Allah belasını ...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı