Altyapı Olmayan Yerde İnternet kullanımı

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Öncelikle herkese merhaba. Yeni bir daire satın aldım. Klâsik altyapı yok sorunu yaşıyorum. Türk Telekom'a Genel müdürlük aracılığıyla ve Türk Telekom CEO'SU Paul Doaney'e kadar yazdım. Sağolsunlar ilgilendiler fakat çözüme kavuşturmakta herhangi bir icraatları olmadı ne yazik ki. Bu arada komşular ile yeni kaynaşmaya başladım. Yan taraftaki apartman da D-SMART kullandığını öğrendim. İnternet sağlayıcıların Türk Telekom altyapısını kullandığını biliyorum çünkü. Altyapısız nasıl kullandığını sorduğumda yaşadığım ayni sorunlari yaşadığını gidip D-Smart bayisine başvurup onların direkten apartmana kablo çektiklerini ve internet kullanımına başladıklarını öğrendim. Simdi kendim D-Smart'ı arıyorum. Böyle birşeyin mümkün olmadığını iletiyorlar. Hangi internet sağlayıcısını arasam ayni muhabbet. Ben bu işi çözemedim. Ayrıca binam da internet için ankstre mevcut. Türk Telekom'un yapacağı sadece 5 metre ileride ki direkten kablo çekip internrti getirmek olacak. Ama ne yazık ki sikayetlerimin sonucunda bana verilen bilgi şu; Altyapi olmadığı için gerekli kazı çalışmaları yapılacak. Gerekli malzemelerin tedariği ve mühendislik tarafindan onaylanma süreci olacağına karar verilmiştir. Net bir süre vermenin doğru olmayacağı kararına varılmış. Süre veremiyorlarmışş. Denizli merkezde yaşıyorum. Başından böyle bir olay geçen varsa veya bu konular hakkında varsa bilgili kişiler lütfen yardımcı olursa sevinirim. Ev aldım sevinemedim yani..

En yakın il veya ilçe TT müdürlüğüne gidip altyapıdan sorumlu kişi ile görüşmenizi öneririm. Hatta imkan varsa apartman sakinleri ile toplu gidin, hem dilekçe verirsiniz hemde projeye başlanması biraz daha hızlı olur.

Eğer yatırım sorumlusu bütçe vs. olmadığı için 2020'ye erteler ise Superbox veya Wİ-Fİ üzerinden hizmet veren kurumlara yönelebilirsiniz.

Bu tarz konularda bireysel pek iş yapmıyor, toplu olarak bir başvuru yaparsanız daha iyi olacaktır.

Fiyat konusunda problem olmaz ise geçici olarak Superbox'a göz atabilirsiniz.

En yakın il veya ilçe TT müdürlüğüne gidip altyapıdan sorumlu kişi ile görüşmenizi öneririm. Hatta imkan varsa apartman sakinleri ile toplu gidin, hem dilekçe verirsiniz hemde projeye başlanması biraz daha hızlı olur.

Eğer yatırım sorumlusu bütçe vs. olmadığı için 2020'ye erteler ise Superbox veya Wİ-Fİ üzerinden hizmet veren kurumlara yönelebilirsiniz.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Öncelikle apartmanda 16 daire var fakat 7 tanesi dolu daha yeni daire . Bunun 4 tanesi kiracı. Ugrasacaklarina katiyen inanmıyorum. Sadece 2 kisi anca imza verirse verir ki. Bu devirde güvende kalmadı. Verirler mi orasi soeu işareti.. TTNET bana şunu diyor. Ekipler geldi inceledi. Kazi calismasi yapıp fiber döşenmesi gerektiğine karar verilmiş. Plan mühendise gönderilip onaylanmasi gerekmiş. Sonra işleme baslanacakmis. Şimdi bütçe kaynakli olsa galiba bu süreç uygun gorulmezdi degil mi ? Superbox tam bir kazık. Ayrıca sözleşme imzalatiyorlar. O arada altyapi gelirse superbox iptal etmeye kalksam cayma bedeli cihaz vs bedeli ödeyeceğim. Valla çaresiz kaldim. En iyi si gidip ortalığı birbirine katmak galiba. Aslinda yapmasi gereken direkten gecici kablo çekmek izin verseler elektrikci cagirsam 30 dk sini almayacak bir islem....
Bu tarz konularda bireysel pek iş yapmıyor, toplu olarak bir başvuru yaparsanız daha iyi olacaktır.

Fiyat konusunda problem olmaz ise geçici olarak Superbox'a göz atabilirsiniz.

Kazık dostum bu ama en düşük fiyat verende bu...

Yorumunuz için teşekkür ederim. Öncelikle apartmanda 16 daire var fakat 7 tanesi dolu daha yeni daire . Bunun 4 tanesi kiracı. Ugrasacaklarina katiyen inanmıyorum. Sadece 2 kisi anca imza verirse verir ki. Bu devirde güvende kalmadı. Verirler mi orasi soeu işareti.. TTNET bana şunu diyor. Ekipler geldi inceledi. Kazi calismasi yapıp fiber döşenmesi gerektiğine karar verilmiş. Plan mühendise gönderilip onaylanmasi gerekmiş. Sonra işleme baslanacakmis. Şimdi bütçe kaynakli olsa galiba bu süreç uygun gorulmezdi degil mi ? Superbox tam bir kazık. Ayrıca sözleşme imzalatiyorlar. O arada altyapi gelirse superbox iptal etmeye kalksam cayma bedeli cihaz vs bedeli ödeyeceğim. Valla çaresiz kaldim. En iyi si gidip ortalığı birbirine katmak galiba. Aslinda yapmasi gereken direkten gecici kablo çekmek izin verseler elektrikci cagirsam 30 dk sini almayacak bir islem....

Kazık dostum bu ama en düşük fiyat verende bu...
Merhaba superbox paketleri şuan 10 mbps sınırsız 129.90 20mbps sınırsız 179.90 eğer satın almak istersen bana ulaş yardımcı olayım

Kardeş senin yerinde olsam kablosuz internet alırım bizim burda direkteki kabloyo kesip çaldılar, dört aydan beri telekom sözde yapacak,biraz tuzlu ama istediğin yerde kullanırsın yok kabloyu çaldılar,kabloda arza var vs bunlarla uğraşmassın,binada ortak bulabilirsen çok daha hesaplı olur, hiç olmazsa arzalarla başın ağrımaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı