Altyapı sorgulama farklılığı

Olympusson907

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Altyapı sorgusu yaptığım zaman her sağlayıcıda farklı sonuçlar çıkıyor hangisinin doğru olduğunu nasıl anlarım?

TurkNet'ten yaptığım sorgulamada maksimum 75 Mbps yazıyor
Millenicom'dan yapınca 79 Mbps yazıyor
GIBIRNet'ten yapında 86 Mbps yazıyor.

Diğer başka sağlayıcıları da deneyince 79 - 86 Mbps farklı farklı sonuç veriyor. Hangisi daha doğru? Hepsinde saha dolabına uzaklık 115 metre yazıyor bu hepsinde aynı ama hızlar farklı. Sebebi bedir?

Bu arada Netspeed'e de zam gelmiş Millenicom önerir misiniz?

Farklı hızlar çıktığı gibi farklı hızlarda servis veriyorlar aynı adreste Türk Telekom ve Superonline 8Mbps üstü veremeyiz demişti TurkNet 50Mbps verdi mesela yine tam tersi TurkNet ile 14Mbps kullanabildiğim bir yerde sürekli altyapı sorgulaması yaptığım için Millenicom'un 24Mbps verdiğini gördüm TurkNet'e sordum hayır altyapınız desteklemiyor dedi daha yükseğini bende Millenicom'a taşıdım şu an misler gibi 24Mbps kullanıyorum 16 üstü alamazsınız denen yerde.

Yine TurkNet'in 75Mbps verdiği adresi de taşıdım oda 100Mbps oldu Millenicom da sana tavsiyem hang firma daha yüksek hızı veriyor ise ona geç.

Farklı hızlar çıktığı gibi farklı hızlarda servis veriyorlar aynı adreste Türk Telekom ve Superonline 8Mbps üstü veremeyiz demişti TurkNet 50Mbps verdi mesela yine tam tersi TurkNet ile 14Mbps kullanabildiğim bir yerde sürekli altyapı sorgulaması yaptığım için Millenicom'un 24Mbps verdiğini gördüm TurkNet'e sordum hayır altyapınız desteklemiyor dedi daha yükseğini bende Millenicom'a taşıdım şu an misler gibi 24Mbps kullanıyorum 16 üstü alamazsınız denen yerde.

Yine TurkNet'in 75Mbps verdiği adresi de taşıdım oda 100Mbps oldu Millenicom da sana tavsiyem hang firma daha yüksek hızı veriyor ise ona geç.

En yüksek GIBIRNet oldu ama ilk kez duydum bu sağlayıcıyı. Millenicom 79 TurkNet 75 ve en pahalısı TurkNet şu an. Milleni'ye ne kadar zam gelecek o da muamma.

En yüksek GIBIRNet oldu ama ilk kez duydum bu sağlayıcıyı. Millenicom 79 TurkNet 75 ve en pahalısı TurkNet şu an. Milleni'ye ne kadar zam gelecek o da muamma.
Millenicom'a zam geldi bile;
IMG_20221008_124019.jpg

Bu zamlar nereye kadar gidecekse artık, bir Millenicom kullanıcı olarak art arda nerdeyse her ay zam geliyor. En son ki Türk Telekom zammından sonra fiyatlar daha da artacak gibi duruyor.

Geri
Yukarı