Altyapı Yok Gözüküyor

0-FuRKaN-0

Hectopat
Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun. Maalesef ki TTNET kullanıcısıyım. Kullandığım paket 10 Mbps download hızlı bir paket. Başka bir pakete geçmek istediğimde altyapı yok diyorlar, modem desteklemiyor diyorlar. Oysaki modemim VDSL destekliyor, mahallede altyapı çalışması da yaptılar. Şu anki kullandığım ADSL bir paket maksimum 14 Mbps alabilirsiniz diyorlar. Yanlış bilmiyor isem 14 Mbps 1.7 MB falan. Zamanında başka bir internet sağlayacısına geçmiştim. Bir paket sunmuşlardı ve 2.3-2.4 MB download hızını görmüştüm. Dostlarım benim alt yapım eğer ki ADSL ise ben bu hızları nasıl gördüm? Beni aydınlatacak birileri yok mu? 2.4 MB indirme hızı da 20 Mbps olmuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman modemden hat değerlerini at, bakalım.
Bu mu oluyor acaba yanlış ise modemim: VMG3312-B10B 300 Mbps
Gerçekten olduğum duruma çok şaşkınım. 2.5 MB indirme görmüşken maks 14 Mbps hız alabilirsiniz diyorlar.
...demiş arkadaş.

Bir de, hangi servis sağlayıcıya geçmiştin?
D-smart'tı yanlış hatırlamıyor isem 1 yıl olmuştur.
...demiş arkadaş.

Bir de, hangi servis sağlayıcıya geçmiştin?
Dün gibi hatırlarım Battlefield V indiriyordum 2.5 MB hızı görünce çok mutlu olmuştum.

Dosya Ekleri

• 32.png
    32.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 103
D-Smart Net, tıpkı Millenicom gibi hem Türk Telekom, hem Superonline altyapısı kullanıyor. Eğer sen D-Smart Net kullanıp Türk Telekom'un sana vaadettiği hızdan daha yüksek bir hızda internet kullandıysan sana interneti yüksek ihtimalle Superonline altyapısı üzerinden vermişlerdir. Sana yukarıda verdiğim linkten "Turkcell Superonline Fiber Altyapı Sorgulama" bölümünden altyapını sorgulamayı denemediysen deneyebilir misin?

Bu mu oluyor acaba yanlış ise modemim: VMG3312-B10B 300 Mbps
Gerçekten olduğum duruma çok şaşkınım. 2.5 MB indirme görmüşken maks 14 Mbps hız alabilirsiniz diyorlar.

Dün gibi hatırlarım Battlefield V indiriyordum 2.5 MB hızı görünce çok mutlu olmuştum.
ADSL hat değerleri VDSL'de ne kadar hız alacağınızı bilemeyiz. Altyapı sorgulama yapın. Daire numarası yoksa da apartmanınızdaki herhangi bir daireyi işaretleyin. Bir şey fark etmez.

Geri
Yukarı