Altyapım ne kadar destekliyor?

GPON değil bakır kablo eski bina çok önceden altyapı gelmişti yeni GPON altyapı binalarda var misal eniştemlerde var kendisi yeni bir binada oturuyor

O zaman üstte dediğim gibi hocam, sen saha dolabında bulunan DSLAM üzerinden hizmet aldığın için her zaman hızını yoğunluğa göre değiştirebiliyor.
Misal en başta paylaştığın resimde 89816 ulaşılabilir hızın varmış o anda, bir başka zaman bak o hızın değiştiğini göreceksin yani sabit kalmıyor, bende de öyle mesela.
Şimdi sen 100 Mbps pakete geçersin o anda ulaşılabilir hız neyse onu alırsın, aklında olsun yani.

O zaman üstte dediğim gibi hocam, sen saha dolabında bulunan DSLAM üzerinden hizmet aldığın için her zaman hızını yoğunluğa göre değiştirebiliyor.
Misal en başta paylaştığın resimde 89816 ulaşılabilir hızın varmış o anda, bir başka zaman bak o hızın değiştiğini göreceksin yani sabit kalmıyor, bende de öyle mesela.
Şimdi sen 100 Mbps pakete geçersin o anda ulaşılabilir hız neyse onu alırsın, aklında olsun yani.
Dediğiniz gibi farklı bir farklı bir saatte modem arayüzüne girdiğimde 100 lü rakamlar olabiliyor kafamda soru işaretleri oluşmuştu yardım için sizlere çok teşekkür ederim sanırım tahatütüm dolunca 100 lük tarifeleri düşünsem iyi olur engelli bireyim bütün İSS ler %30 luk indirim yapıyorlar

Dediğiniz gibi farklı bir farklı bir saatte modem arayüzüne girdiğimde 100 lü rakamlar olabiliyor kafamda soru işaretleri oluşmuştu yardım için sizlere çok teşekkür ederim sanırım tahatütüm dolunca 100 lük tarifeleri düşünsem iyi olur engelli bireyim bütün İSS ler %30 luk indirim yapıyorlar

ALLAH yardımcın olsun kardeşim.
Ama yerinde olsam 50'lik bir paket alırdım en azından SNR değerinde yüksek olurdu o zaman, internete de daha stabil ve hızlı girerdin. önce 50'lik paket al sonra duruma göre yükselt bence, yine de sen bilirsin bol şans :)

Son düzenleme:
Konuyu hortlatıyorum bu sabahtan beridir hat değerlerim bu şekilde modemimi yeniledim sadece iç tesisata dokunulmadı 30 yıllık kablolar DSLAM üzerinden hizmet almama rağmen değerlerimin genelde sabit olması dikkatimi çekti yorumlarınızı alabilir miyim ?

Dosya Ekleri

• xDSL hat değerleri.PNG
    xDSL hat değerleri.PNG
    28,8 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı