Altyapım ne kadar hız destekliyor?

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Herkese merhaba, yaklaşık 1.5 hafta önce TürkNet’e geçiş yaptım, sitelerinden altyapı sorguladığım zaman 73 mbps çıkıyordu. Kurulumu vs yaptık bir de baktım 38 mbps çıkıyor ama upload ve ping değerleri normal. TürkNetten ekip geldi binama gelen hızın 52 mbps olduğunu belirtip Türk Telekoma arıza bildirimini iletti. Bugün TT ekipleri geldi ve binaya 73 mbps geldiğini sorunun ev tesisatında olduğunu söylediler. TürkNet’in sitesinden sorgu yaptığım zaman 50 Mbps çıkıyor 1.5 hafta önce 73 mbps çıkıyordu altyapımda. Online İşlemlerden sorduğum zaman “Biz TT altyapısından kontrol ediyoruz hızınız 73 mbps” diyorlar ama sitelerinde halen 50 mbps gösteriyor. Asıl hızım hangisi anlam veremedim neden böyle farklı hızlar çıkıyor ? Ev tesisatında sorun olsa upload hızını tam olarak almam mümkün mü 7.8/8 upload alıyorum bu kablonun eski olması sadece dowloadı mı etikiliyor ek olarak mecbur ev tesisatını değiştireceğim çünkü bana tek sorun sizden kaynaklı diyorlar yeni hat çekilecek mecbur ve yakında TürkNet adresime Fiber getirecek hangi kabloyu seçmeliyim Cat5, Cat 6 vs ? NOT : Santrale uzaklık 153

Dosya Ekleri

• 743DCC4E-B58C-46E9-B6B3-4E72F6110F5B.jpeg
    743DCC4E-B58C-46E9-B6B3-4E72F6110F5B.jpeg
    68,4 KB · Görüntüleme: 80
  • 4B08C2AA-9EDB-4369-B73F-4BD60B044EBC.jpeg
    4B08C2AA-9EDB-4369-B73F-4BD60B044EBC.jpeg
    15,6 KB · Görüntüleme: 62
  • DF042F4B-7F6F-4C9B-9D4D-609D8981011F.jpeg
    DF042F4B-7F6F-4C9B-9D4D-609D8981011F.jpeg
    30,2 KB · Görüntüleme: 88
  • F164C4F0-0A83-426D-936B-08960F7EC07E.jpeg
    F164C4F0-0A83-426D-936B-08960F7EC07E.jpeg
    20,3 KB · Görüntüleme: 74
Herkese merhaba, yaklaşık 1.5 hafta önce TürkNet’e geçiş yaptım, sitelerinden altyapı sorguladığım zaman 73 mbps çıkıyordu. Kurulumu vs yaptık bir de baktım 38 mbps çıkıyor ama upload ve ping değerleri normal. TürkNetten ekip geldi binama gelen hızın 52 mbps olduğunu belirtip Türk Telekoma arıza bildirimini iletti. Bugün TT ekipleri geldi ve binaya 73 mbps geldiğini sorunun ev tesisatında olduğunu söylediler. TürkNet’in sitesinden sorgu yaptığım zaman 50 Mbps çıkıyor 1.5 hafta önce 73 mbps çıkıyordu altyapımda. Online İşlemlerden sorduğum zaman “Biz TT altyapısından kontrol ediyoruz hızınız 73 mbps” diyorlar ama sitelerinde halen 50 mbps gösteriyor. Asıl hızım hangisi anlam veremedim neden böyle farklı hızlar çıkıyor ? Ev tesisatında sorun olsa upload hızını tam olarak almam mümkün mü 7.8/8 upload alıyorum bu kablonun eski olması sadece dowloadı mı etikiliyor ek olarak mecbur ev tesisatını değiştireceğim çünkü bana tek sorun sizden kaynaklı diyorlar yeni hat çekilecek mecbur ve yakında TürkNet adresime Fiber getirecek hangi kabloyu seçmeliyim Cat5, Cat 6 vs ? NOT : Santrale uzaklık 153
Türknet al derim. Yakında GigaFiber gelecekmiş.

Son düzenleme:
Siteden bakmadığın bir veri yok. Altyapın VDSL destekliyor. Sana en düzgün bilgiyi Türk Telekom müdürlüğüne gittiğinde konuşacağın kişinin arayacağı santral çalışanı verir. Bu siteler nereden veri alıyor bilmiyorum ama Türk Telekom'un sitesi dahil tüm siteler ben ADSL kullanırken de VDSL'e geçtikten sonra da kafasına göre bir şey diyor.

Oturup fiber beklemek en mantıklısı.

Herkese merhaba, yaklaşık 1.5 hafta önce TurkNet'e geçiş yaptım, sitelerinden altyapı sorguladığım zaman 73 Mbps çıkıyordu. Kurulumu vs yaptık bir de baktım 38 Mbps çıkıyor ama upload ve ping değerleri normal. TurkNet'ten ekip geldi binama gelen hızın 52 Mbps olduğunu belirtip Türk telekoma arıza bildirimini iletti. Bugün TT ekipleri geldi ve binaya 73 Mbps geldiğini sorunun ev tesisatında olduğunu söylediler. TurkNet'in sitesinden sorgu yaptığım zaman 50 Mbps çıkıyor 1.5 hafta önce 73 Mbps çıkıyordu altyapımda. Online işlemlerden sorduğum zaman “biz TT altyapısından kontrol ediyoruz hızınız 73 mbps” diyorlar ama sitelerinde halen 50 Mbps gösteriyor. Asıl hızım hangisi anlam veremedim neden böyle farklı hızlar çıkıyor? Ev tesisatında sorun olsa upload hızını tam olarak almam mümkün mü 7.8/8 upload alıyorum bu kablonun eski olması sadece dowloadı mı etikiliyor ek olarak mecbur ev tesisatını değiştireceğim çünkü bana tek sorun sizden kaynaklı diyorlar yeni hat çekilecek mecbur ve yakında TurkNet adresime fiber getirecek hangi kabloyu seçmeliyim CAT5, CAT 6 vs? Not: Santrale uzaklık 153.

GIBIRNet'den şaşma kesinlikle TurkNet veri paylaşan sorunlu firima.

TurkNet al ve bekle yakında 1000 Mbps Fiberin tadını çıkar 🙂
Aldım zaten ya :) Fiber ne zaman gelir tahmini seneler süren bir okay kı ? Çalışma yazın başladı
Siteden bakmadığın bir veri yok. Altyapın VDSL destekliyor. Sana en düzgün bilgiyi Türk Telekom müdürlüğüne gittiğinde konuşacağın kişinin arayacağı santral çalışanı verir. Bu siteler nereden veri alıyor bilmiyorum ama Türk Telekom'un sitesi dahil tüm siteler ben ADSL kullanırken de VDSL'e geçtikten sonra da kafasına göre bir şey diyor.

Oturup fiber beklemek en mantıklısı.
Bugün TT çalışanı aradı ölçüm yaptığını 73 mbps hiz geldiğini belirtti. TürkNet çalışanı 52 mbps dedi. Sanırım dediğiniz yok daha mantıklı
Kablo konusunda fikir verecek kimse yok mu ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı