Altyapım Ne Kadar Hız Destekliyor?

Danzo

Hectopat
Arkadaşlar şu anda TurkNet'in 35 Mbps paketini kullanıyorum. Yaklaşık olarak 32-33 Mbps alıyorum. Ama hat değerlerime bakınca 66 Mbps alabileceğimi gösteriyor. TurkNet bana en fazla 35 demişti. Alt yapıma göre en fazla ne kadar hız alabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Altyapi.jpg

Hat zayıflaması yüksek indirme değeri üzerinde ve yükleme değeri üzerinde.
Bunun sebebi iç tesisat bağlantısı da olabilir veya altyapısal sorunda olabilir.

Bundan kaynaklı ankastre mevcutsa ankastre ile modem arasında ek bulunmadan cat 6 kablo çektir.
Cat 6 kablonun modeme bağlanılacak ucuna soket çaktır.
Ankastre yoksa binaya gelen ana hat kablosunda sana ait ucu bulup cat kablosunu direk bağla ek yöntemiyle.

Hat zayıflaması büyük bir ölçüde azalacaktır. CRC hatalarının sebebi hat zayıflamasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum sende.

Hat zayıflaması sende yüksek olmasına rağmen SNR değerin gayet iyi.

Cat 6 kablo çekimi sonrası maksimum alabileceğin değer bence biraz daha yükselecektir.
Yükselme olmazsa dahi 50 Mbps paketi rahatlıkla alabileceğini düşünüyorum hat zayıflamasını düzeltebilirsen eğer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı