Altyapımda fiber kullanabilir miyim?

Ben defalarca yapmıştım. Ama senin tek demenle olmuyor binandaki yönetici kimse herkesin onayını alıp o yapsın demişlerdi. O yönetici de binadakiler hiç uğraşmaz zaten komşuluk yok bizim binada 🙂1 ay önce gelen TT ekipleri de fiber gelecek binanıza ama proje onaylanmadı demişti. Yan binamızda fiber var keşke zahmete girmişken bize de getirselerdi.
İşiniz zor. Bizim binaya bina ilk yapıldığında çekmişler fiber. Hem TT, hem SOL fiber altyapısı var. Hâlime şükredeyim.

Bende de aynı durum var. Ben hiç başvuru yapmadım ama. Tam çaprazımızdaki binada fiber var ama bizim burada yok. İleride inşallah.
Altyapı sorgulamada bizim dairede 100 çıkıyor başka dairede 60 başkasında yine 100.Bende 60 lık hattan hizmet alıyorum.Tüm sağlayıcılar da alt yapı sorgulamaları tahmini deyince elim kolum bağlanmıştı TT ekibi de binanızda 100 alan hiç kimse yok deyince tümden bıraktım uğraşmayı.

İşiniz zor. Bizim binaya bina ilk yapıldığında çekmişler fiber. Hem TT, hem SOL fiber altyapısı var. Hâlime şükredeyim.
Aynen hocam. Yeni bina yapılmazsa fiber getirmek tam bir çile. Bizim binada 5-6 senelik bizde yok ama yanımızda yapılan 1 senelik binada fiber var.

O ne oluyor hocam?
Süper Online galiba

Uğraşmak lazım cidden zor fiber gelmesi. Keşke mahalleye getirmişsin o kadar tüm binalara verseler.

Bunlar da öyle bir anlayış yok işte hocam. Belki kazı bile gerekmeyecek rögardan çekilecek ama uğraşmıyolar gerçi bizim binadakiler de uğraşmıyor hepsi hazır bekliyor.

TurkNet umudum vardı onlar da yıllardır İstanbul'a getiriyor. TurkNet kullanmayanların adresine GigaFiber getiriyorlar, düz DSL kullanan kullanıcıları da onların GigaFiber hizmetini finanse ediyor tek fiyat ödeyerek.

Uğraşmak lazım cidden zor fiber gelmesi. Keşke mahalleye getirmişsin o kadar tüm binalara verseler.
O açıdan Superonline daha iyi. TT devlet kurumu olduğundan bütçesi varsa yapıyor. Superonline ise müşteri kazanmak uğruna yatırımları daha iyi. Mesela 15-20 yıllık binaların bulunduğu bir mahalleye Superonline, fiber getirdi. TT ise VDSL veya ADSL (emin değilim) sunuyor.

O açıdan Superonline daha iyi. TT devlet kurumu olduğundan bütçesi varsa yapıyor. Superonline ise müşteri kazanmak uğruna yatırımları daha iyi. Mesela 15-20 yıllık binaların bulunduğu bir mahalleye Superonline, fiber getirdi. TT ise VDSL veya ADSL (emin değilim) sunuyor.

Kesinlikle Superonline daha iyi. Ben başvuru yaptım. Bana adresiniz desteklemiyor deyip geçiştirmişlerdi. Siz nasıl getirdiniz?

Bunlar da öyle bir anlayış yok işte hocam. Belki kazı bile gerekmeyecek rögardan çekilecek ama uğraşmıyolar gerçi bizim binadakiler de uğraşmıyor hepsi hazır bekliyor.

TurkNet umudum vardı onlar da yıllardır İstanbul'a getiriyor. TurkNet kullanmayanların adresine GigaFiber getiriyorlar, düz DSL kullanan kullanıcıları da onların GigaFiber hizmetini finanse ediyor tek fiyat ödeyerek.

Hocam GigaFiber konusunda en çok yarayı alan benim. 700-800 m ilerimde var ama bizim burada yok :(

Yeni konular

Geri
Yukarı