Altyapının desteklediği maksimum hız nasıl öğrenilir?

turkNet kesinlikle geçme uzak duracağın firima öncelik olsun dostum neden mi?
Giga müşteriler haricinde bir ulaşabilceğin müşteri hizmetleri yok sen ticket atcaksın onların gonlu ne zaman ararsa ister 2 gün sonra arar ister 2 hafta sonra arar ama sen onlara ulaşamasın sen mesajını ilet onlar seni arar tabii gorurlerse o sıkıntı var sonra.
2019-2020 yıllarında TurkNet cok büyük başarımlar elde etti nperf rekoru Netflix rekoru Steam rekoru gibi ödüler aldı 2021 yılında ise ne nperf ne Netflix ne Steam olsun 1. goremiyoruz cunku TurkNet istediği müşteriye ve paraya ulaştığından dolayı müşteride kaybetse pek üzülmez şimdi kısaca.
Müşteri menmuniyeti 0
Müşteri hizmetleri 0
Ping-peering-upload sorunu mevcut.
2019-2020 yılarında kırdığı rekorları 2021 de başaramadı rekor kıramadı.
Yani eskisine gore geriye adım atıyor.
Kısaca önerebileceğim firima sana.
GIBIRNet olacaktır çunku.
Müşteri menmuniyeti cok iyi cunku 2019'dan beri Türk Telekom altyapısında hizmet verip şikayayetvar sitesinde en az şikayet alan firimadır.
Müşteri hizmetleri cok iyi ve site üzerinden WhatsApp üzerinden Discord üzerinden tel olarak gibi birçok platformdan ulaşabilirsin ve diğer firimalara gore daha avandajlı müşteri hizmetlerine ulaşıma.
Pop noktaları cok sağlam ping sorunu çekmesin cunku Türk Telekom GIBIRNet Comnet peeringlerini kullanarak en kısa sürede bir sunucuya varabilirsiniz paket kaybı olmadan.
Download upload sorunu çekmesin hatta paketiniz üstünde hız almanız için elinizden geleni yapar fakat Türk Telekom yaparsa.
Nperf rekoru kırıyor firima 2021 yılında her Speedtest attığında ve karşılaştır dediğinde nperf site üzerinden ülke ve il olarak 1. olduğunu gorebilirsin download upload ping olarak
Ve de fiber kulanıcısı isen 100Mbps üstü paketlerden de yararlanabilirsin
Ve 2019'dan beri en hızlı gelişen firima bilginiz olsun Konya sınırlarında kendi altyapıları bile mevcut.
Hocam maksimum 150 TL bütçem var.

O zaman GIBIRNet 100Mbps paketi seçin derim ama imkanınız varsa 200Mbps 20 upload paketi geçiniz.

Hocam belli ki TurkNet haterısınız. Nedenini bilmiyorum. Bende TurkNet kullanıyorum. Türk Telekom alt yapısından kullanıyorum. Ticketlarım en geç 48 saat içerisinde cevaplanıyor. Genel itibariyle 24 saati bulmadan geri dönüş alıyorum. Ping-peering-upload gibi sorunlarım yok. Twitch'te 1080p 60FPS 6000 bitrate kesintisiz ve dropsuz yayın veriyorum. Oyunlarda Türk Telekom'da ne ping alıyorduysam onu alıyorum hatta bazen daha düşük oluyor. 17-21 ms arası genel gecikme ortalamam. GIBIRNet daha çok hoşunuza gidiyor olabilir, daha çok tercih ettiğiniz bir firma olabilir fakat başka bir firmayı bu şekilde kötülemeye çalışmak akıl karı değil. Her sene rekor kırsalar zaten ayrı bir hikaye olur. Az kullanıcıyla rekor kırdılar. Az ama yüksek hızlara sahip kullanıcılara sahipken rekor kırmak kolay oluyor hocam. TurkNet vaktinde bu şekilde rekor kırdı. Şimdi GIBIRNet bu şekilde kırıyor, gelecekte farklı bir ISS.
İnternet hızım 84'ten 70'lere düştü diye ticket açmıştım geri dönüş 24 saatten kısa olmuştu. Şuan ortalama 81 mbps internet kullanıyorum. Siz bilirsiniz yine de.

Hocam belli ki TurkNet haterısınız. Nedenini bilmiyorum. Bende TurkNet kullanıyorum. Türk Telekom alt yapısından kullanıyorum. Ticketlarım en geç 48 saat içerisinde cevaplanıyor. Genel itibarıyla 24 saati bulmadan geri dönüş alıyorum. Ping-peering-upload gibi sorunlarım yok. Twitch'te 1080p 60FPS 6000 bitrate kesintisiz ve dropsuz yayın veriyorum. Oyunlarda Türk Telekom'da ne ping alıyorduysam onu alıyorum hatta bazen daha düşük oluyor. 17-21 ms arası genel gecikme ortalamam. GIBIRNet daha çok hoşunuza gidiyor olabilir, daha çok tercih ettiğiniz bir firma olabilir fakat başka bir firmayı bu şekilde kötülemeye çalışmak akıl karı değil. Her sene rekor kırsalar zaten ayrı bir hikaye olur. Az kullanıcıyla rekor kırdılar. Az ama yüksek hızlara sahip kullanıcılara sahipken rekor kırmak kolay oluyor hocam. TurkNet vaktinde bu şekilde rekor kırdı. Şimdi GIBIRNet bu şekilde kırıyor, gelecekte farklı bir ISS.

TurkNet kullanmış kişi olarak dedim 2019'da başladım 2021'de sonlandırdım nedeni de dediklerim sorun hatta arkadaşım geçen TurkNet kullanıyordu kanka hakklıısn aynı sorunları yaşadım cıktım Comnet geçtim dedi kullanlar menmun veya değil fakat gorduğumu derim ben he menmun olan vardır eyvallah fakat her müşteriye sizin gibi iyi yaklaşmıyorlar.

Hocam belli ki TurkNet haterısınız. Nedenini bilmiyorum. Bende TurkNet kullanıyorum. Türk Telekom alt yapısından kullanıyorum. Ticketlarım en geç 48 saat içerisinde cevaplanıyor. Genel itibarıyla 24 saati bulmadan geri dönüş alıyorum. Ping-peering-upload gibi sorunlarım yok. Twitch'te 1080p 60FPS 6000 bitrate kesintisiz ve dropsuz yayın veriyorum. Oyunlarda Türk Telekom'da ne ping alıyorduysam onu alıyorum hatta bazen daha düşük oluyor. 17-21 ms arası genel gecikme ortalamam. GIBIRNet daha çok hoşunuza gidiyor olabilir, daha çok tercih ettiğiniz bir firma olabilir fakat başka bir firmayı bu şekilde kötülemeye çalışmak akıl karı değil. Her sene rekor kırsalar zaten ayrı bir hikaye olur. Az kullanıcıyla rekor kırdılar. Az ama yüksek hızlara sahip kullanıcılara sahipken rekor kırmak kolay oluyor hocam. TurkNet vaktinde bu şekilde rekor kırdı. Şimdi GIBIRNet bu şekilde kırıyor, gelecekte farklı bir ISS.
İnternet hızım 84'ten 70'lere düştü diye ticket açmıştım geri dönüş 24 saatten kısa olmuştu. Şu an ortalama 81 Mbps internet kullanıyorum. Siz bilirsiniz yine de.

Bende Millenicom kullanıyorum yurt dışında berbat fakat yurtiçinde cok cok iyi GIBIRNet ve Comnet kadar iyi olamasamda NetSpeed netgalaksi vadafone Superonline Kablonet gibi firimalardan cok cok iyiyim discordan arkadaşları topladık ping testleri ve oyun içi Online ping değerlerimizi oçmüştük 1 hafta da ve Comnet GIBIRNet harici her firimadan iyi ping alıyorum (yurt içi) yurt dışı dediğim gibi coğu firimadan kotuyum ve bir sorunun olursa maalesef işkence.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet kullanmış kişi olarak dedim 2019 da başladım 2021 de sonlandırdım nedeni de dediklerim sorun hatta arkadaşım geçen TurkNet kullanıyordu kanka hakklıısn aynı sorunları yaşadım cıktım Comnet geçtim dedi.
Hocam bir buçuk seneye yakındır TurkNet kullanıyorum. Dediklerinizin hiç birini yaşamadım. Dediğim gibi, 1080p 60FPS 6000kbps ile yayın veriyorum. 7200 ile de yayın verebiliyorum. Fakat twitch'te bir anlamı yok. İnternet bağlantımda benden kaynaklı bir kesinti olmuştu (kedilerim DSL kablosunu kemirmiş). Bağlantı TurkNet taraflı kesildi zannettim ve bilet oluşturdum. 3 saat sonra destekten cevap geldi, müsait olduğum bir tarihte evime teknik eleman gönderebileceklerini söylediler ve santral kaynaklı bir kesinti olmadığını ancak kontrol için teknik eleman göndermenin mümkün olduğunu belirttiler. Kendim kabloyu kontrol ettiğimde kopuk olduğunu fark edip onardım ve sorun çözüldü. Hızımda da 84'ten 70'e düşünce ticket açmıştım yine aynı gün hızımla ilgili sorun çözülmüştü. Sizin aksinize benim epey olumlu deneyimlerim var.

Hocam bir buçuk seneye yakındır TurkNet kullanıyorum. Dediklerinizin hiçbirini yaşamadım. Dediğim gibi, 1080p 60FPS 6000KBPS ile yayın veriyorum. 7200 ile de yayın verebiliyorum. Fakat Twitch'te bir anlamı yok. İnternet bağlantımda benden kaynaklı bir kesinti olmuştu (kedilerim DSL kablosunu kemirmiş). Bağlantı TurkNet taraflı kesildi zannettim ve bilet oluşturdum. 3 saat sonra destekten cevap geldi, müsait olduğum bir tarihte evime teknik eleman gönderebileceklerini söylediler ve santral kaynaklı bir kesinti olmadığını ancak kontrol için teknik eleman göndermenin mümkün olduğunu belirttiler. Kendim kabloyu kontrol ettiğimde kopuk olduğunu fark edip onardım ve sorun çözüldü. Hızımda da 84'ten 70'e düşünce ticket açmıştım yine aynı gün hızımla ilgili sorun çözülmüştü. Sizin aksinize benim epey olumlu deneyimlerim var.

Hocam menmun olabilirsiniz dediğim gibi fakat her firima her müşterisine iyi davranmıyor bende kendi fikrimi düşüncemi deneyimimi anlatım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı