Altyapının Desteklediği Hız Nasıl Öğrenilir?

CasualUser

Hectopat
16 Mbps sınırsız internet kullanıyorum. 2 hafta önce hızım 8 Mbps'ye düştüğü için Türk Telekom şubesine gidip hızımı artırmak istediğimi söyledim. Kadın birkaç yeri aradı ve bana altyapımda sıkıntı olduğunu, 8 Mbps'yi geçemeyeceğini, bana daha fazla kaldırır diyen kişilerin de prim aldığı için yalan söylediğini söyledi. Bugün 2 farklı siteden altyapımın kaldırabileceği maksimum hızı kontrol ettim. 82 yazıyordu. Üstelik hız testi yaptığımda hızım 13.5 çıkmıştı (yani 8'in üzerinde). Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım ve altyapım daha fazla destekliyorsa hızımı yükseltmek istediğimi söyledim. O da bana altyapımın VDSL desteklediğini (şu an 16'dan çıkarabileceğiniz üzere ADSL kullanıyorum) isterse taahhütlü bir paket ile hızımı yükseltebileceğimi söyledi. Ben de teşekkür edip kapattım.
Sorum şu, hızımı yeni pakete geçerek yükseltmek istiyorum fakat kadının dediği de aklımda. Bana müşteri hizmetleri açıkça yalan mı söylüyor? Üstelik ses kaydı alsam ileri de gerçekten de düşük hız aldığımda (ya da 16'nın üzerine çıkamadığımda diyelim) bir hak arama hakkım olur mu?

TurkNet'in verdigi bilgi genelde dogru oluyor.

Yalan demiyelim de operatorun kullandigi sistemdeki veriler eski olabilr. Sistem guncellenmedi ise operator onune geleni okuyacaktir. Siz farkli firmalar ile de gorusup hiz teyidi yapabilirsiniz.

Kardeş yalnış anlamada turk telekom la taahhüt yapan, kullanan kişilere gülüyorum ve acıyorum,
Allah kurtarsın 😂
İptal et cayma parasını hesapla başka firmaya ödet vs kardeşim, bu firmayı bu tüketici batırması lazım artık.
TTnet altyapısındayım Turkcell superonline paketindeyim daha uygun olduğu için diyeceğim tek şey istediğin herhangi bir internetle gelebilirsin ping karşılaştırma ve stabil kontrolü yapabiliriz.Çok fazla iyi en azından bu çevre Kocaeli/Gölcük
16 Mbps sınırsız internet kullanıyorum. 2 hafta önce hızım 8 Mbps'ye düştüğü için Türk Telekom şubesine gidip hızımı artırmak istediğimi söyledim. Kadın birkaç yeri aradı ve bana altyapımda sıkıntı olduğunu, 8 Mbps'yi geçemeyeceğini, bana daha fazla kaldırır diyen kişilerin de prim aldığı için yalan söylediğini söyledi. Bugün 2 farklı siteden altyapımın kaldırabileceği maksimum hızı kontrol ettim. 82 yazıyordu. Üstelik hız testi yaptığımda hızım 13.5 çıkmıştı (yani 8'in üzerinde). Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım ve altyapım daha fazla destekliyorsa hızımı yükseltmek istediğimi söyledim. O da bana altyapımın VDSL desteklediğini (şu an 16'dan çıkarabileceğiniz üzere ADSL kullanıyorum) isterse taahhütlü bir paket ile hızımı yükseltebileceğimi söyledi. Ben de teşekkür edip kapattım.
Sorum şu, hızımı yeni pakete geçerek yükseltmek istiyorum fakat kadının dediği de aklımda. Bana müşteri hizmetleri açıkça yalan mı söylüyor? Üstelik ses kaydı alsam ileri de gerçekten de düşük hız aldığımda (ya da 16'nın üzerine çıkamadığımda diyelim) bir hak arama hakkım olur mu?
İnternet altyapısı ve hızı sorgulama, Fiber Nerede 2019 Şu siteden öğrenebilirsiniz.Gözükmüyorsa yada problemliyse turkcell süperonline arayarak daha detaylı öğrenebilirsin.

Kablonet altyapısının desteklediği bölgeleri görmek isterseniz bu adresten Türksat Kablo Fiber İnternet Altyapı Sorgulama | Türksat Kablonet sorgulama yapabilirsiniz.

1644401612829.png

Binamda sadece TTNET altyapısı bulunmaktadır bunu neye göre diyor?

Geri
Yukarı