Altyapının desteklediğiyle modeme gelen hız aynı değil

harajukubarbie

Kilopat
Altyapının desteklediği hızla modeme gelen maksimum hız aynı değil. Şu an 24 Mbps paket kullanıyorum Türk Telekom'un. Ocağın 12'sinde taahhüt bitiyor ve o zaman daha yüksek hızlara geçmeyi planlıyordum. Ama modeme gelen maksimum hız altyapının desteklediği hızla aynı değil. Altta 73 Mbps yazan bizim adresin sonuçları, 82 Mbps yazan ise evlerimizin arasında 20 30 metre mesafe olan kuzenimin sonuçları. Neden böyle? Modeme gelen maksimum hız da 30Mbps civarı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201010_211948_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201010_211948_com.android.chrome.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_20201010_212038_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201010_212038_com.android.chrome.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 94
  • Screenshot_20201010_212442.jpg
    Screenshot_20201010_212442.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 94
Altyapının desteklediği hızla modeme gelen maksimum hız aynı değil. Şu an 24 Mbps paket kullanıyorum Türk Telekom'un. Ocağın 12'sinde taahhüt bitiyor ve o zaman daha yüksek hızlara geçmeyi planlıyordum. Ama modeme gelen maksimum hız altyapının desteklediği hızla aynı değil. Altta 73 Mbps yazan bizim adresin sonuçları, 82 Mbps yazan ise evlerimizin arasında 20 30 metre mesafe olan kuzenimin sonuçları. Neden böyle? Modeme gelen maksimum hız da 30Mbps civarı.
Çok fazla hat zayıflaması var. Bina içi kabloları değiştir büyük ihtimalle düzelir.

24 MB paketin oldugu için 24 modeme ulaşır bu normal 50 MB pakete geç 48 falan ulaşır sana.

10 ay önce değerlerim böyleydi:
Çok fazla hat zayıflaması var. Bina içi kabloları değiştir büyük ihtimalle düzelir.

Ben de CAT 6 çekmeyi düşünüyorum ankastreden ama şu da var düzelmezse ne olacak? Türk Telekom'dan kurtulmak için gün sayıyorum resmen.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191203_192640_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20191203_192640_com.android.chrome.jpg
    75,4 KB · Görüntüleme: 87
Senin port kartını değiştirmişler şu an böylede kullanabilirsin 24 MB kart takılı şu an 24MB için yeterli zaten 50 MB istersen 50 MB'lik karta geçirirler.

Ama sanırım uzakta bir yerde. Hat zayıflaması da çok arttı önceki değerlere göre ayrıca bana sormadan nasıl böyle bir şey yapabiliyorlar? Eski haline getirebilme şansım var mı?

Ama sanırım uzakta bir yerde. Hat zayıflaması da çok arttı önceki değerlere göre ayrıca bana sormadan nasıl böyle bir şey yapabiliyorlar? Eski haline getirebilme şansım var mı?

Santral aboneliklerine göre normal yapmalarında sakınca yok, sana 100 MB'lik port takmış zamanında ama 24 MB kullanıyorsun boş yere 100 MB'lik portu işgal ediyordun zaten büyük ihtimal başka biri almıştır portu.Porta göre SNR ve zayıflık değerleri de değişkenlik gösteriyor bilmeyenler için yazayım.

Santral aboneliklerine göre normal yapmalarında sakınca yok, sana 100 MB'lik port takmış zamanında ama 24 MB kullanıyorsun boş yere 100 MB'lik portu işgal ediyordun zaten büyük ihtimal başka biri almıştır portu. Porta göre SNR ve zayıflık değerleri de değişkenlik gösteriyor bilmeyenler için yazayım.

Ha yani şey mi ben paket yükselttiğimde tekrar önceki haline getirecekler mi yoksa böyle mi kalacak? Çünkü 30 civarı hız bana yetmiyor. 4 kişi bağlanıyoruz ve ben oyunlarımı GeForce Now gibi yerlerden oynuyorum. Ve şey eğer önceki porta Türk Telekom'dayken paket yükseltirsem mi geçerirler yoksa başka ISS'den yüksek hızlara geçtiğimde mi önceki porta geçirirler?

Yeni konular

Geri
Yukarı