Altyapının VDSL desteklediği nasıl anlaşılır?

veyselizabeth

Femtopat
6-7 aydır Türk Telekom kullanıyorum ev interneti için. Kullandığım paket 12Mbps download 1 upload 75TL. İnternetimden memnun değilim ve TurkNet'e geçmek istiyorum. Fakat beni korkutan durum cayma bedeli ve altyapımda VDSL olup olmadığı. Türk Telekom'u aradığımda Max 18 Mbps verebiliriz VDSL gözükmüyor diyorlar. Bende de ADSL modem var. TurkNet bu cayma bedelinin 120 TL kadar ödüyor. Benim korkuğum durum cayma bedelinin 400-500 gelmesi. VDSL farklı sitelerden yaptığım sorgulamalarda gözüküyor. Ne yapmam lazım? Cayma bedeli ne kadar gelir? VDSL var mıdır altyapımda?

Dosya Ekleri

• df.JPG
    df.JPG
    19,1 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    20,2 KB · Görüntüleme: 30
  • sx.JPG
    sx.JPG
    30,3 KB · Görüntüleme: 35
Siz müşteri hizmetlerini aradığınızda mahallenizdeki alt yapıyı mı kontrol ettiler yoksa sizin hattınızı mı? Modeminiz VDSL desteklemediğinden size 16MBPS verilebileceği söylenmiş olabilir. Bunun dışında 3 farklı siteden alt yapı kontrolü yapmışsınız, saha dolabına mesafeniz çok kısa, bu durumda verimli ve sağlıklı bir internet hizmeti alabileceğinizi söyleyebilirim, tabi alt yapının kalitesi ve abone sayısının çok fazla olması da hatlarda yoğunluk yaşatabilir. tabi bunlar sadece birer varsayım. Öncelikle taahhüt bitimine kaç ay var ?

6-7 aydır Türk Telekom kullanıyorum ev interneti için. Kullandığım paket 12Mbps download 1 upload 75TL. İnternetimden memnun değilim ve TurkNet'e geçmek istiyorum. Fakat beni korkutan durum cayma bedeli ve altyapımda VDSL olup olmadığı. Türk Telekom'u aradığımda Max 18 Mbps verebiliriz VDSL gözükmüyor diyorlar. Bende de ADSL modem var. TurkNet bu cayma bedelinin 120 TL kadar ödüyor. Benim korkuğum durum cayma bedelinin 400-500 gelmesi. VDSL farklı sitelerden yaptığım sorgulamalarda gözüküyor. Ne yapmam lazım? Cayma bedeli ne kadar gelir? VDSL var mıdır altyapımda?
2. Resimde VDSL2 var yazıyor ? Cayma bedelinide Türk Telekom'u arayarak öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı