Altyapının VDSL desteklediği nasıl anlaşılır?

Zehelit

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, daha yeni TurkNet'e geçtim ve bana maksimum 75 Mbit download hızı alabileceğimi söylediler. Buna rağmen TurkNet'in sitesinden altyapı sorgulamaya girdiğim zaman maksimum 16 Mbit download hızı alabileceğimi söylüyor. NetSpeed ve Milleni'den altyapı sorgulaması yaptığım zaman 75 maksimum download alabileceğim çıkıyor. Tüm bunlara rağmen ben şu an 16 Mbit download alıyorum ve bunu destek talebinde belirttiğimde de mevcut kullandığım paketimin ADSL için olduğunu ve bu yüzden düşük hız aldığım söyleniyor. Bu yüzden de çok kafam karıştı, her yer farklı bir şey söylüyor. Benim altyapım VDSL destekliyor mu yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Modemim VDSL desteklemesine rağmen modemimin arayüzünde ADSL_G. Dmt yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapınız VDSL destekliyor olsa bile bunun için port olması gerekiyor. Muhtemelen şu an uygun port olmadığı için 16Mbit hızınız. İleride Türknet OİM üzerinden paket değişikliğinde 35Mbit seçeneği görürseniz seçin. Böylece boşalan porttan yararlanabilirsiniz. 75Mbit ve 100Mbit VDSL için +10₺ ödemeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı