Altyapıyı hangi servis sağlayıcı doğru gösteriyor?

Tsqq

Decapat
Türk Telekom alt yapıma fiber derken; TürkNet-NetSpeed gibi sorgulama yerlerinde alt yapım vdls gözüküyor. Hangisi doğrudur acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (460).png
    Ekran Görüntüsü (460).png
    53,3 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Görüntüsü (461).png
    Ekran Görüntüsü (461).png
    4,5 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt Türk Telekom müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsin. Onlar doğru bilgiyi aktaracaktır. Bölgende eğer fiber varsa, çevrende fiber kullananlar vs. Fiber olup olmadığını sormak için tüm operatörler ile iletişime geçmen gerek.

Hiç biri. Türknet kullanıyorum onun sitesi 50 yazıyor speed net 12 gösteriyor hat değerlerim 82. Türknet 75 mbps paketi var 60 küsürleri alıyorum
Hiçbiri. TürkNet kullanıyorum onun sitesi 50 yazıyor Speed net 12 gösteriyor hat değerlerim 82. TürkNet 75 Mbps paketi var 60 küsurleri alıyorum.

Tek yapmanız gereken müşteri hizmetlerini arayıp hat kontrolü yaptırmak ben sorduğumda 62 dediler ona yakın alıyorum çünkü.
Ve birinde ADSL birinde VDSL çıkıyor.

Merhaba, her ikamette bir adet altyapı bulunmuyor. Yeni altyapılar kurulduğu zaman eskileri ortadan kaldırılmıyor. VDSL altyapı yapıldıktan sonra ADSL altyapı çöpe atılmıyor mesela. Buna bağlı olarak, bu altyapılar farklı firmalar tarafından sağlanmış olabiliyor. TurkNet, NetSpeed gibi şirketler bu tür altyapılardan port kiralıyorlar(?) diye biliyorum. Yani farklı ISS'ler aynı adreste farklı altyapılar kullanabilir ve farklı hız değerleri sağlayabilir. Ben TürkNet kullandığım zamanlar 100 megabitlik pakette bazı insanlar bu değeri alabilirken, ben sadece 35 megabit alabiliyordum. Bunun sebebini sorduğumda ise TT'un altyapısını kullandıklarını ve anlaşmalarının benim binamda(?) bu şekilde olduğunu söylediler.

Geri
Yukarı