AM3+ işlemci önerisi

Bütçe
700-1000 TL

teknolojifakiri

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle yeni bir sistem toplayacak bütçem yok, anakartım AM3+ soket girişine sahip olduğu için FX serisi ve birkaç başka seri hariç bir seçeneğim de yok. 9 sene önce topladığım, sadece ekran kartı ve ssd-hdd değişikliğine uğramış şöyle bir sistemim mevcut:

Anakart: ASUS M5A97 R2.0 AMD970/SB950 AM3+
İşlemci: AMD FX-6100
Ekran Kartı: ASUS RX 550 128 Bit GDDR5 2 GB
RAM: 2x4 GB G.Skill Ripjaws X 1333MHz
SSD: Seagate Barracuda Q1 480 GB
Güç Kaynağı: Xigmatek NRP-VC603 600W

Benim düşüncem ikinci el (doğal olarak) FX-8350 almak, hedefim ise düşük özelliklerde de olsa yeni sayılabilecek oyunları oynayabilmek. Şu an örnek verecek olursam Ni No Kuni II: Revanant Kingdom'ı 30 FPS ile rahat oynayabiliyorken aynı sene çıkmış Sunset Overdrive'da 15-30 FPS arasında büyük dalgalanma yaşıyorum. Genel olarak bir fikir vermesi adına belirtmek gerekirse GTA 5'te orta ayarlarda 35 FPS falan alıyorum.

Darboğaz muhabbetlerinden anlamam, şu sisteme FX-8350 eklersem ne olur, gözle görülür bir performans artışı sağlayabilir miyim onu merak ediyorum. Detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, öncelikle yeni bir sistem toplayacak bütçem yok, anakartım AM3+ soket girişine sahip olduğu için FX serisi ve birkaç başka seri hariç bir seçeneğim de yok. 9 sene önce topladığım, sadece ekran kartı ve ssd-hdd değişikliğine uğramış şöyle bir sistemim mevcut:

Anakart: ASUS M5A97 R2.0 AMD970/SB950 AM3+
İşlemci: AMD FX-6100
Ekran Kartı: ASUS RX 550 128 Bit GDDR5 2 GB
RAM: 2x4 GB G.Skill Ripjaws X 1333MHz
SSD: Seagate Barracuda Q1 480 GB
Güç Kaynağı: Xigmatek NRP-VC603 600W

Benim düşüncem ikinci el (doğal olarak) FX-8350 almak, hedefim ise düşük özelliklerde de olsa yeni sayılabilecek oyunları oynayabilmek. Şu an örnek verecek olursam Ni No Kuni II: Revanant Kingdom'ı 30 FPS ile rahat oynayabiliyorken aynı sene çıkmış Sunset Overdrive'da 15-30 FPS arasında büyük dalgalanma yaşıyorum. Genel olarak bir fikir vermesi adına belirtmek gerekirse GTA 5'te orta ayarlarda 35 FPS falan alıyorum.

Darboğaz muhabbetlerinden anlamam, şu sisteme FX-8350 eklersem ne olur, gözle görülür bir performans artışı sağlayabilir miyim onu merak ediyorum. Detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Gözle görülür bir performans artışı sağlar benim görüşüme göre.

Gözle görülür bir performans artışı sağlar benim görüşüme göre.
Anladım, cevabınız içi teşekkür ederim.
İkinci el bir FX-8350 aldım, ekran kartı çok güçsüz geldi, darboğaz yaptı bilgisayar. Bu devirde insan gibi bir sistem kuralım desek para yok, ikinci el olarak mevcut olanı geliştirsek ekran kartı güçsüz çıkıyor. Ekran kartını yenileyelim desek yine para yok.

Her neyse aklında böyle bir yükseltme düşüncesi olan varsa bilgi olsun diye sonucu yazdım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı