AM4 anakart tavsiyesi

Bütçe
4000

Anjq

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda ki sistemle birlikte şu an B450 Tomahawk Max anaklart kullanıyorum. Geçtiğimiz haftalarda işlemci ve ekran kartı yükseltmemi yaptım, anakart işlemcim için yeterli mi emin değilim. Bütçeme bağlı MSI marka alabileceğim en iyi anakart ne olur? Ne önerirsiniz?

İşlemci: 5800X.
Ekran kartı: RTX 3070.
RAM: 32 GB DDR4 3200MHz (8 GB X4)
PSU: 750W Platinium.

Yabancı forumlarda 5800X, 5900X gibi işlemciler ile minimum B550 önerildiğini gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence doğru görmüşsün. B550 hakkını verir. VRM soğutuculu modeller de ayrıca çok mantıklı bir tercih olur. Seninle hemen hemen aynı sisteme sahibiz işlemci hariç. Ben şu an kullandığım ana karttan çok memnunum.

Bütçen nedir bilmiyorum ama tavsiye ederim. Her türlü OC işlemince bana mısın demiyor.

Çift m2 slotu da soğutuculu. ARGB ve fan giriş sayıları da yeterli düzeyde.

Tabi daha f/p ürünleri de önerenler olacaktır. Ben kullandığım için paylaşmak istedim. pişman olmayacağına eminim.

Bence doğru görmüşsün. B550 hakkını verir. VRM soğutuculu modeller de ayrıca çok mantıklı bir tercih olur. Seninle hemen hemen aynı sisteme sahibiz işlemci hariç. Ben şu an kullandığım ana karttan şok memnunum.

Bütçen nedir bilmiyorum ama tavsiye ederim. Her türlü OC işlemince bana mısın demiyor.

Merhaba,
Bütçe olarak 4000TL'ye kadar ayırabilirim, sistemimde tüm ürünler MSI marka anakart için öneriniz ne olurdu?

Bence doğru görmüşsün. B550 hakkını verir. VRM soğutuculu modeller de ayrıca çok mantıklı bir tercih olur. Seninle hemen hemen aynı sisteme sahibiz işlemci hariç. Ben şu an kullandığım ana karttan çok memnunum.

Tabi daha f/p ürünleri de önerenler olacaktır. Ben kullandığım için paylaşmak istedim. pişman olmayacağına eminim.
Bendede b550 gaming plus vardı dün iade ettim hic kullanmadım ama testlerini vs izledim baya iyi. Gayet iyi bir anakart.

istediğim özellikler;
  • iyi bir ses yongası olsun
  • pasif chipset soğutması
  • VRM soğutma
Son sorum da X570 veya B550 olarak ne tercih edilmeli?

Paranın yettiğini al derim 4K veririm diyorsan. Zaten marka da belli. En fazla 4 5 model çıkar zaten karşına. Ben her zaman B550 taraftarıyım.

Geri
Yukarı