AM4 İşlemci soğutucusu tavsiyesi

Alabileceğiniz alternatifler:
-Noctua NH-D15(NOCTUA NH-D15 INTEL & AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1, 2ad NF-A15 PWM 140mm, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu - inventus)
-Scythe Fuma 2 (SCYTHE REEVEN SCFM-2000 FUMA2 CPU FAN
-Deep Cool Gammax L240 V2 (Deep Cool Gammaxx L240 v2 240mm RGB Sıvı CPU Soğ. | En Ucuzu Akakçe)
-Silverstone PF240 ARGB (SilverStone PF240 ARGB 2x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu (SST-PF240-ARGB) - İşlemci Soğutucu - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik)
-Arctic Liquid Freezer 2 240(Arctic Liquid Freezer II - 240 Intel / AMD Uyumlu, 240mm Radyatörlü, 2x12cm P12 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00046A) | Teknobiyotik)

Overclok yapmayacaksanız veya orta seviyede overclock yapacaksanız, Fuma 2 yeterde artar.

Overclock'a gönül verdiyseniz, NH-D15 (Uzun ömürlü olması açısından) veya Arctic Liquid Freezer 2 240 (Kasanız 280MM destekliyorsa o modeli alın. Soğutucu bloğunun derinliği 360MM modelinden daha büyüktü böylece daha performanslı idi. Bende anlam veremedim, 360MM daha büyük ama öyle hatırlıyorum.)
Silverstone PF240 ARGB ile de OC yapabilirsiniz ama Arctic firmasının ürettiği model varken, hem mosfet soğutmasından (Pompaya bağlı, dışarıya üfleyen fan azıcıkta olsa üflüyor, mosfetlere bir kaç derece etkisi oluyor) hem de biraz fazla performanstan ödün vermek istemezsiniz (Liquid Freezer 2 serisinin radyatör derinliği-kalınlığı fazla olduğundan daha fazla performans verecektir).

Arkadaşlar benim mevcut işlemci soğutucum Cooler master Hyper 212 Evo, bu AM4 uyumlu mudur? Ve birde MSI Frozr L ile karşılaştıracak olursak hangisi iyidir?

Geri
Yukarı