AM4 Sisteme Anakart Önerisi

Makaleler
8
Merhabalar, yeni toplayacağım sisteme anakart önerisi istiyorum. Anakart ile ilgili sadece iki kriterim var. Birincisi, 6 kanal ses çıkışı olsun. İkincisi, aşağıya yazacağım parçaların hepsinin RGB giriş/çıkışlarına uyumlu olsun, Mystic Light Sync üzerinden senkronize edeceğim. Önerilerinizi bekliyorum.

Parçalar:

Wraith Prism soğutucu
RX 5700 Gaming X ekran kartı
Kingston HyperX Fury RGB RAM
Sharkoon REV200 kasa (içindeki Shark Blades RGB fanlar dahil)

Son düzenleyen: Moderatör:
MAG B550 Tomahawk olabilir.
Hocam B450'lerden kurtaran olmuyor mu? Biraz baktım anakartlardaki girişler JRGB ve JRAINBOW olarak ayrılıyormuş, B450 Toma'da 2 JRGB B550 Toma'da 2 JRGB ve 2 JRAINBOW var. Ekran kartı ve RAM için ekstra giriş gerekmiyor ancak kasa ve işlemci soğutucu için emin değilim. Kasanın dahili kontrolcüsü var acaba onu mu bağlayacağım, bağlayacaksam nereye?
@HABAR hocam biraz daha araştırma yaptım ve kasanın 3 pin JRAINBOW bağlantısıyla geldiğini öğrendim, bunlarla alakalı da bunların 4 pin JRGB bağlantısına takılabileceği ve çalışacağı, ancak JRAINBOW'da olup JRGB'de olmayan daha komplike ışıklandırma efektlerinin olmayacağıyla alakalı bir şeyler okudum. Siz bu konuda ne biliyorsunuz? Eğer öyle oluyorsa B450 Tomahawk Max alır geçerim, normal bir şekilde hepsine rainbow renk geçişi yaptırırım yeter.

Son düzenleme:
Kasanın üzerinden kontrol edilebiliyor zaten, detaylıca bakmadım ama.
ASRock B450 Pro4 olabilir belki, biraz araştırayım.

Geri
Yukarı