Çözüldü AM4 soket Snowman T6 Ultra sökme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

69TürkLirası

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte A520m-s2h
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600G
Merhaba, Snowman T6 Ultra işlemci soğutucumu AM4 soketli A520M-S2H anakartımdan termal macun yenileme işlemi için sökmeye çalışıyorum.

IMG_20230531_103403.jpg

Öncelikle soğutucunun klipsini bastırarak çıkarmaya çalıştım ama başaramadım. Ardından açılmış bir konuda gördüğüm üzere tek taraftaki siyah aparatı sökmete çalıştım ama fotoğraftaki gibi bir taraftaki vida çıktı, öbür taraftaki ne kadar döndürürsem döndüreyim yerinde kalıyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, Snowman T6 Ultra işlemci soğutucumu AM4 soketli A520M-S2H anakartımdan termal macun yenileme işlemi için sökmeye çalışıyorum.

Eki Görüntüle 1800752

Öncelikle soğutucunun klipsini bastırarak çıkarmaya çalıştım ama başaramadım. Ardından açılmış bir konuda gördüğüm üzere tek taraftaki siyah aparatı sökmete çalıştım ama fotoğraftaki gibi bir taraftaki vida çıktı, öbür taraftaki ne kadar döndürürsem döndüreyim yerinde kalıyor.

Doğru yapmışsınız, klipse bastırıp çıkaracaksınız, gergindir bir elinizle bastırıp, anakarta takılı olan çentiği tornavida ile dışa doğru ittirin.

Eki Görüntüle 1800752

Doğru yapmışsınız, klipse bastırıp çıkaracaksınız, gergindir bir elinizle bastırıp, anakarta takılı olan çentiği tornavida ile dışa doğru ittirin.

Çözüm
Ben de çıkaramıyordum ve çözümü siyah AM4 plakanın birini sökerek buldum. Diğer tarafı rahat çıkıyor zaten. Takarken de fena zorlanıyordum ama artık alıştım :)

Teşekkürler, çentiği bütün gücümle bastırıp çıkarmayı başardım. Biraz daha kuvvet uygulasam anakartı yamultacaktım neredeyse. Keşke şu işleri bizim için biraz daha kolaylaştırsalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı