AM4 veya 1200 pin anakart ve işlemci önerisi

metehan5

Hectopat
Merhaba arkadaşlar şu anda 1151 pin MSI A320M Pro anakart kullanıyorum. İşlemci yenileyeceğim ama 1151 pin oldugu için 10. nesile geçemiyorum.
Güncel işlemcim i5 9400F ekran kartım ise RTX 2060S. Darboğaz yaşadığımdan kaynaklı işlemci değiştireceğim ama anakart da değiştirmem gerekiyor. i7 9700K gereksiz pahalı bu yüzden anakart ve işlemci almayı düşünüyorum. Daha önceden hiç AMD anakart ve işlemci kullanmadım. Nasıl olur hangisi daha iyi olur bu durumda? B450M Pro anakart alıp R5 3600X alsam yeterli olur mu veya Intel tarafında ne yapabilirim? Her türlü öneriye açığım. Anakarttan fazla anlamıyorum o yüzden şimdiden yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Nütçe anakart için 2000, maksimum 2500. işlemci için de maksimum 3000-3500.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar şu anda 1151 pin MSI A320M Pro anakart kullanıyorum. İşlemci yenileyeceğim ama 1151 pin oldugu için 10. nesile geçemiyorum.
Güncel işlemcim i5 9400F ekran kartım ise RTX 2060S. Darboğaz yaşadığımdan kaynaklı işlemci değiştireceğim ama anakart da değiştirmem gerekiyor. i7 9700K gereksiz pahalı bu yüzden anakart ve işlemci almayı düşünüyorum. Daha önceden hiç AMD anakart ve işlemci kullanmadım. Nasıl olur hangisi daha iyi olur bu durumda? B450M Pro anakart alıp R5 3600X alsam yeterli olur mu veya Intel tarafında ne yapabilirim? Her türlü öneriye açığım. Anakarttan fazla anlamıyorum o yüzden şimdiden yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Nütçe anakart için 2000, maksimum 2500. işlemci için de maksimum 3000-3500

Bence eğer Intel kullanıyorsan bildiğin şeyden vazgeçme anakartına yazık olmasın elindeki işlemciyi bütçen 5K ise işlemciyide sat 2K ya falan i7 9. nesil al AM4 platformuna geçmen senin için çok mantıklı değil

Bu işlemci bayağı iyi Ryzen 5 5600 denk hem adam Param Güvende de koymuş koşulsuz şartısız iade edebilirsin 2 gün içerisinde

Bence eğer Intel kullanıyorsan bildiğin şeyden vazgeçme anakartına yazık olmasın elindeki işlemciyi bütçen 5K ise işlemciyide sat 2K ya falan i7 9. nesil al AM4 platformuna geçmen senin için çok mantıklı değil

Bu işlemci bayağı iyi Ryzen 5 5600 denk hem adam Param Güvende de koymuş koşulsuz şartısız iade edebilirsin 2 gün içerisinde
buda güzel

buda güzel
9700K aldiriyorsun eyvallah da onu bir de sogutmak var

Bence eğer Intel kullanıyorsan bildiğin şeyden vazgeçme anakartına yazık olmasın elindeki işlemciyi bütçen 5K ise işlemciyide sat 2K ya falan i7 9. nesil al AM4 platformuna geçmen senin için çok mantıklı değil.

Bu işlemci bayağı iyi Ryzen 5 5600 denk hem adam Param Güvende de koymuş koşulsuz şartısız iade edebilirsin 2 gün içerisinde.

Bu da güzel.

AMD platformuna geçmek kötü mü olur kararsız kaldım.

9700k aldiriyorsun eyvallah da onu bir de sogutmak var.

Stok fan soğutamaz mı hocam.

stok fan çok etkili olmayabilir evet oyunlar için fakat 500tl lik ve ya 1,5k lık 120mm lik bir sıvı soğutma yeticektir

Ayrıca AMD platformuna geçmek kötü değil fakat şu anlık gereksiz olur ikinci elden bütçeyi artırıp i7 9. nesil bakmak daha iyi olur ha bir de hocam anakartın A320M olduğna emin misiniz h serisi olmasın hatta belki biraz abartı olacak fakat paranızı biriktip i9 serisi bir işlemci bile takabilirsiniz ama bence abartıya gerek yok i7 9. nesil alın hocam kafanız rahat olur arkadaşlar AMD'ye geçin demiş ve Ryzen 5 5500 demişler i7 9. nesil çok daha iyi bir işlemci 5500 ve 5600'den yeri gelir RTX 3090 bile kaldıra bilen bir işlemci

Yani sonuç olarak: İkinci elden i7 9700, 9700k bir işlemci bulmak uyguna üstüne elindeki soğutucuyu satıp en kötü 500TL'ye çift fanlı bir kule tipi soğutucu bulmak.

Son düzenleme:
Stok fan çok etkili olmayabilir evet oyunlar için fakat 500TL'lik veya 1, 5Klık 120mmlik bir sıvı soğutma yetecektir.

Ayrıca AMD platformuna geçmek kötü değil fakat şu anlık gereksiz olur ikinci elden bütçeyi artırıp i7 9. nesil bakmak daha iyi olur ha bir de hocam anakartın A320M olduğna emin misiniz h serisi olmasın hatta belki biraz abartı olacak fakat paranızı biriktip i9 serisi bir işlemci bile takabilirsiniz ama bence abartıya gerek yok i7 9. nesil alın hocam kafanız rahat olur arkadaşlar AMD'ye geçin demiş ve Ryzen 5 5500 demişler i7 9. nesil çok daha iyi bir işlemci 5500 ve 5600'den yeri gelir RTX 3090 bile kaldıra bilen bir işlemci.

Yani sonuç olarak: İkinci elden i7 9700, 9700k bir işlemci bulmak uyguna üstüne elindeki soğutucuyu satıp en kötü 500TL'ye çift fanlı bir kule tipi soğutucu bulmak.

Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim hocam i7 9. nesil alacağım.

Geri
Yukarı