AM5 anakart sıralaması nasıl?

A620, B650 ve X670 o anakartların isimleri. A620 en boşu, X670 en dolusu.

B650 ise ev kullanıcıları için fiyat ve performansıyla beraber en iyisi.
Peki hocam b650 ile x670 arasındaki fark sadece m2 slot ve ramlerdeki mhz desteği mi? Yani sonuçta 4-5bin fazladan anakarta vermek yerine ekran kartı ya da işlemciye yatırım yapmak daha iyi olmaz mı?

Aserisi en boşu doğrudur ki Am4lerde oc yapılmıyordu. Bu seride de bu devam ediyor galiba ancak işlemci diyelim r9 son nesil aldık işlemciden alacağımız performans değişecek mi? X yerine A seri bir anakart kullanırsak.

A serisi almayacağım sadece arada performansa etki eden bir fark yok diye biliyorum ben (stok kullanımlarda)

Tamam genel bütçe ne tüm parçalar dahil.
Diğer her şey hazır hocam 7900 xtx ekran kartı sapphire nitro var. 30 bine onu aldım. Ddr5 corsair ramlerde hazır. Güç kaynağım 1000w fsp gold. Kasa lianli lancool 3 sıvı soğutma lianli galhad 360mm

Peki hocam b650 ile x670 arasındaki fark sadece m2 slot ve ramlerdeki mhz desteği mi? Yani sonuçta 4-5bin fazladan anakarta vermek yerine ekran kartı ya da işlemciye yatırım yapmak daha iyi olmaz mı?

Aserisi en boşu doğrudur ki Am4lerde oc yapılmıyordu. Bu seride de bu devam ediyor galiba ancak işlemci diyelim r9 son nesil aldık işlemciden alacağımız performans değişecek mi? X yerine A seri bir anakart kullanırsak.

A serisi almayacağım sadece arada performansa etki eden bir fark yok diye biliyorum ben (stok kullanımlarda)

Diğer her şey hazır hocam 7900 xtx ekran kartı sapphire nitro var. 30 bine onu aldım. Ddr5 corsair ramlerde hazır. Güç kaynağım 1000w fsp gold. Kasa lianli lancool 3 sıvı soğutma lianli galhad 360mm
PCIE 4.0 (b) yerine 5.0 (X) oluyor.

A serisi ile b serisi arasında perf farkı yok oc yapılmadığı sürece.

Haklısınız hocam. İçim dışım AMD olunca Intel'i unutmuşum kusura bakmayın :D
😀😀😀 bende de aynı sorun var o yüzden kafam gidiyor😀😀

A620, B650 ve X670 o anakartların isimleri. A620 en boşu, X670 en dolusu.

B650 ise ev kullanıcıları için fiyat ve performansıyla beraber en iyisi.
Teşekkürler hocam son sorum için de yorum yapabilir misiniz

PCIE 4.0 (b) yerine 5.0 (X) oluyor.

A serisi ile b serisi arasında perf farkı yok oc yapılmadığı sürece.
X serisinde mi Pcie 5.0 doğru anladım demi

@Davut.pk X serisi iki özellik için beş para istenen bir seriden fazlası değil. Hayır B650 anakartların birinci M.2 slotları da PCIe 5.0 hız desteğine sahip örneğin.

Tabii ki B650 almak daha iyi, 5000 TL fark verince Ryzen 7600 yerine 7800X3D falan alabilirsin mesela.
İşte bunu düşünüyorum ben de ve emin olmak istedim. İyi bilenlerden duymak istedim çok teşekkür ederim hocam

İşte bunu düşünüyorum ben de ve emin olmak istedim. İyi bilenlerden duymak istedim çok teşekkür ederim hocam

MSI B650 Gaming Plus, TUF Plus, Tomahawk olsun "dolu" diyebileceğimiz B650 anakartlardır ve AM5 soketi ölene kadar rahatlıkla geçirirsin.

mATX olarak ise alınabilecek tek f/p anakart Gigabyte B650M DS3H'dir benim gözümde. O da güzel bir alet. Sen bütçene ve beğenine göre bak bunlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı