AM5 anakartın PIN'i kırık

R. Berat YAŞAR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D / Gigabyte X570 Aorus Elite (Rev 1.0) / Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200Mhz CL16 /PowerColor Red Devil RX 6750XT OC- MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Gaming Z / ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD / Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB HDD / CM MasterLiquid ML240L / Dark N10 PRO / High Power 850W 80+ Gold 14cm
Meslek
Harita Mühendisi
Merhaba, MSI Pro X670 anakarta sahibim ve daha önceden çok fazla işlemci takma konusunda tecrübem oldu ancak bu kartı sıfır alıp direk montajlarken hiç bakmadım sorun olabileceğini düşünmediğim için. Montajdan sonra anakart üzerinde CPU arıza ışığının yanık olduğunu fark ettim ve söküp bir baktım ki anakartın soketindeki bir pin yamuk ve hesaplamalarıma göre orta sıradan 2. satır olarak 23 de bu da vddcr PIN'i oluyormuş galiba, benim oyunlarda ve programlarda hiç FPS sorunum yok ama sistem çok geç açılıyor acaba anakartı iade edip başka anakart alınır mı?

Dosya Ekleri

• IMG_2258.jpeg
    IMG_2258.jpeg
    213,3 KB · Görüntüleme: 106
  • IMG_2257.jpeg
    IMG_2257.jpeg
    255,6 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, MSI Pro X670 anakarta sahibim ve daha önceden çok fazla işlemci takma konusunda tecrübem oldu ancak bu kartı sıfır alıp direk montajlarken hiç bakmadım sorun olabileceğini düşünmediğim için. Montajdan sonra anakart üzerinde CPU arıza ışığının yanık olduğunu fark ettim ve söküp bir baktım ki anakartın soketindeki bir pin yamuk ve hesaplamalarıma göre orta sıradan 2. satır olarak 23 de bu da vddcr PIN'i oluyormuş galiba, benim oyunlarda ve programlarda hiç FPS sorunum yok ama sistem çok geç açılıyor acaba anakartı iade edip başka anakart alınır mı?

Değişim veya iade isteyin.

AM5 sistemlerde genel olarak bios çok sağlıklı olmadığından açılış süreleri uzun. Benim de boot süresi uzun, tabii belirli iyileştirmeler yapılabilir. Ama cpu ışığınız yanıyorsa, hiç riske etmeyin. İade ya da değişim talep edin.

Hepsiburada üzerinden almıştım. Benim hatamdan dolayı pin yamulsa hepsi yamulurdu zaten ilk kurulumdan beri sürekli arıza ışığı yanıyordu bugün BIOS güncelledim geçmemişti söktüm baktım pin yamulmuş.

MSI B650 Carbon Wi-Fi aynı durumu yasadım. PC görüntü gelmiyor diye servise verdim ücret karşılığı soket tamamen değişti. İade etmeyi dene ama müşteri hatası diyecekler büyük ihtimal.

MSI B650 Carbon Wi-Fi aynı durumu yasadım. PC görüntü gelmiyor diye servise verdim ücret karşılığı soket tamamen değişti. İade etmeyi dene ama müşteri hatası diyecekler büyük ihtimal.

Hocam benim hatam olma şansı yok ki heleki 1 tanesi yamulmuş 3-4 tane olsa eyvallah ama zaten anakarta ilk taktığım andan beri sürekli kırmızı yanıyordu. Zaten bu CPU pinlerin hata alanların çoğu MSI kullanıcısı aynı olayı 2019 senesinde X570 Edge Wi-Fi'de yaşamıştım gittim Gigabyte almıştım taş gibiydi bir daha asla MSI anakart kullanmayacağım.

Hocam benim hatam olma şansı yok ki heleki 1 tanesi yamulmuş 3-4 tane olsa eyvallah ama zaten anakarta ilk taktığım andan beri sürekli kırmızı yanıyordu. Zaten bu CPU pinlerin hata alanların çoğu MSI kullanıcısı aynı olayı 2019 senesinde X570 Edge Wi-Fi'de yaşamıştım gittim Gigabyte almıştım taş gibiydi bir daha asla MSI anakart kullanmayacağım.

Bende de 2,3 taneydi ilk taktığımda hata veriyordu. Değişim olmadı, şu an taş gibi.

Bende de 2,3 taneydi ilk taktığımda hata veriyordu. Değişim olmadı, şu an taş gibi.
Hocam ne kadar fiyat istediler? Ben zaten illa iade istemiyorum. Anakarttan memnunum ancak ben bozmadığım şey için ücret ödemem gider şikayetçi olurum en kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı