AM5 işlemci soket çercevesi önerisi

Alacağınız çerçeve ısı düşürmek için alacaksanız boşuna alıyorsunuz zaten sıvı soğutma kullanıyorsunuz.
Bu çerçeveler Koca, ağır kule tipi soğutucuları kullanacaklar için işlemciyle soğutucu bakır yüzeyi arasında maximum teması sağlamak ve yongaya destek olması için yapılmış

Bu konu hakkında fazla bir bilgim yok ama ısı düşürmekten daha çok termal macun sürerken işlemcinin içine termal macun kaçmaması için kullanacağım. Bazı testler 2-3 derece bazı teslerde 7-8 dereceye kadar düşüş olduğunu gösteren videolar var. QP Bilişim'den ucuz olarak alacağım. Son olarak bunu yapmak anakartın garantisiyle alaklı herhangi bir problem teşkil eder mi?

Bu her soğutucuya uymuyor. Soğutucunun 4 vida ile sabitlendiğinden emin ol.

Hocam, ben 13600K kullanıyorum LGA1700 soketlerde eğrilme sorunu uzun vadede işlemci için sorun oluşturur mu, sıcaklık konusunda şu anlık sıkıntı yok cinebench r23 testinde 78 derece, bu ürünlerden almaya gerek var mıdır benim için?

Alabilirsin hem macun sürme olayı kolay hem de ILM ile uğraşmıyorsun. Sokete zarar gelme ihtimali de sıfıra iniyor neredeyse.

Benim sistemimde böyle gözüküyor.

1698331464445.png

Yeni konular

Geri
Yukarı