Çözüldü Amasya'da yaşayan veya askerlik yapan var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Elektrikci_Hasan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Askerlik Amasya / Merkez'e çıktı bu bölgede yaşayan veya yakın zamanda askerliğini Amasya'da yapan var mı?

İzninizle birkaç sualim olacak.

Çözüm
Rüzgar var mı?
Var.
Çevre insanları nasıl?
İnsanları sınıflandırmak biraz ayıp ama çingeneler var. İnsanları iyi zaten pek dışarı çıkabileceğini sanmıyorum, benim ikizim şu an Bingöl'de askerlik yapıyor dışarı çıkan birisi illa 15 gün karantina yapıyormuş.

Amasya Otogar'dan Amasya Merkez'e nasıl gideceğim?
Taksiler var onlara binebilirsin, ayrıca minibüsler geliyor ama 4, 5 yıldır binmediğim için hangi numara nereye gidiyordu unuttum.

Hava sert mi yani?
Biraz sert :)
Yani nezih bir yer mi?
Hırsızlık oranları çok düşük, insanları cana yakın diyebilirim.
Kentkart benzeri bir şeyle mi biniliyor otobüslere?
Elma kart var İşbanka'sının arkasındaki binanın 2. katında çıkarılabiliyor fakat gerek duyacağını sanmıyorum çünkü belirli duraklarda bilet satan yerler var oradan alırsan 5, 10 tane zaten anca kullanırsın.

Otobüse binince şoföre durakta bilet alacağım dersin oturursun, şoför bilet satan bir durağa gelince durur zaten bilet alacaklar alsın diye, o zaman alır kullanırsın.
Amasya'lıyım, benim Bilecik çıktı Kasım'ın bir günü gideceğim :)
Hele şükür ya 😅 Amasya'da yaşadın mı hiç yani ona göre soracağım. Gidip geliyor musun veya?

Bu arada hayırlı olsun şimdiden en azından benimki gibi sürgün yerine çıkmamış seninki. Ağzında jilet döndüren elemanlarla askerlik yapacağız. Olsun zaten dönüp dolaşıp gideceğim yer oraydı sonda gideceğime başta gidiyorum.

Hele şükür ya 😅 Amasya'da yaşadın mı hiç yani ona göre soracağım. Gidip geliyor musun veya?

Bu arada hayırlı olsun şimdiden en azından benimki gibi sürgün yerine çıkmamış seninki. Ağzında jilet döndüren elemanlarla askerlik yapacağız. Olsun zaten dönüp dolaşıp gideceğim yer oraydı sonda gideceğime başta gidiyorum.
Doğma büyüme buralıyım ve halen burdayım.

Sağ ol sanada.

@MayCrasH Bir kaç sorum olacak izninle 🙂

Rüzgar var mı ?
Çevre insanları nasıl ?

Bu 3 sorunun önemi şöyle sıcak soğuk yağmur kar tipi hiç biri önemli değil benim için isterse yanardağ patlasın. Bende az sinüzit var rüzgar en büyük düşmanım. Gün içinde sabah veya akşam rüzgar çıktığı oluyor mu? Hava sert mi yani? Ona göre tedbirli gideceğim. Çevre insanlarını sorarken zaten acemilik dışarı çıkılmıyor pek benim demek istediğim Roman, Çingene, değişik değişik insanlar var mı? Yani nezih bir yer mi yoksa cins cins insanların olduğu yer mi? Bu sualin amacı da bende kalsın.

Diğeri de hangi numaralı otobüsler veya ne yazan minibüsler gidiyor Merkez'e? Gerçi bunu bulurum ama her ihtimale karşılık bilmek iyidir. Kentkart benzeri bir şeyle mi biniliyor otobüslere? Otobüse binmemizi sağlayan materyal nedir nerede satılır? Şimdiden teşekkürler 🙂

Sabahları bu aylarda donarsın, hava daima açıktı ve çok fazla uçak geçiyor.
Çarşısı adeta küçük bir Venedik gibidir. Ben orada yaptım, sorabilirsin.

Rüzgar var mı?
Var.
Çevre insanları nasıl?
İnsanları sınıflandırmak biraz ayıp ama çingeneler var. İnsanları iyi zaten pek dışarı çıkabileceğini sanmıyorum, benim ikizim şu an Bingöl'de askerlik yapıyor dışarı çıkan birisi illa 15 gün karantina yapıyormuş.

Taksiler var onlara binebilirsin, ayrıca minibüsler geliyor ama 4, 5 yıldır binmediğim için hangi numara nereye gidiyordu unuttum.

Hava sert mi yani?
Biraz sert :)
Yani nezih bir yer mi?
Hırsızlık oranları çok düşük, insanları cana yakın diyebilirim.
Kentkart benzeri bir şeyle mi biniliyor otobüslere?
Elma kart var İşbanka'sının arkasındaki binanın 2. katında çıkarılabiliyor fakat gerek duyacağını sanmıyorum çünkü belirli duraklarda bilet satan yerler var oradan alırsan 5, 10 tane zaten anca kullanırsın.

Otobüse binince şoföre durakta bilet alacağım dersin oturursun, şoför bilet satan bir durağa gelince durur zaten bilet alacaklar alsın diye, o zaman alır kullanırsın.

Çözüm
@MayCrasH Sağolasın 🙂 Zaten uğraşmamak için taksi düşünüyordum ama her ihtimale karşılık elma kart çıkarmak istiyorum. Bahsettiğin İş Bankası, merkezdeki İş Bankası mı?

Sabahları bu aylarda donarsın, hava daima açıktı ve çok fazla uçak geçiyor.
Çarşısı adeta küçük bir Venedik gibidir. Ben orada yaptım, sorabilirsin.
Tek sıkıntı rüzgar. Diğer hiçbir şey önemli değil. Rüzgar varmış, öğrendim. Teşekkürler 🙂

Mesela rüzgar içerdeyken veya talimdeyken nasıl? Onu söylersen makbul olur. Yani hangi zamanlar çok esiyor akşamları falan rüzgar çıkıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı