Amazon 1200 $ sipariş gümrüğe takılır mı?

Mert045

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Amazondan.com'dan ekran kartı, işlemci vs alıcam ancak bu ürünlerin toplam fiyatı 1200 $ tutuyor. Ürünler gümrüğe takılır mı bilginiz var mı ? Ben amazon destek ile konuştum ancak yalan doğru bilmiyorum pek güvenemedim miktar çok yüksek çünkü bir aksilik çıkarsa diye. Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gümrüğe takılır mı derken gümrük el koyar mı demek istiyorsunuz herhalde. Gümrükte kalmaz vergisi alınır sadece. 215 $ gibi bir vergiye tabii tutulacaktır.

Gümrüğe takılır mı derken gümrük el koyar mı demek istiyorsunuz herhalde. Gümrükte kalmaz vergisi alınır sadece. 215 $ gibi bir vergiye tabii tutulacaktır.

İlk başta para ödeme kısmında vergi parasını ödemiyor muyuz zaten? Daha sonradan gümrüğe takılsa biz para vermek zorunda mıyız?

İlk başta para ödeme kısmında vergi parasını ödemiyor muyuz zaten? Daha sonradan gümrüğe takılsa biz para vermek zorunda mıyız?
İlk başta Amazon sizden belli bir miktar alıyor. Bu para gümrükte kullanılıyor ve artan para size geri gönderiliyor bazen gümrük görevlilerinin dikkatsizliğinden vergi alınmadan geçiyor. Bu durumda Amazon aldığı ekstra paranın tamamını geri ödüyor. Ben bu şekilde biliyorum.

Sen sipariş geçerken orada ortalama ürünler için "tax" ücretini alıyor gümrük parasını oradan sen otomatik ödemiş oluyorsun, fakat ürünler gümrükten geçmeden önce dhl yada ups' den sana mail gönderiyorlar (sen arayıp sorarsan daha hızlı olur)satın aldığın ürünlerin içeriğini ikamet ettiğin yerin adresi,TCKN vs doldurup gümrüğe gönderiyorsun, daha sonradan gümrük işlemleri yapılıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı