Amazon 21600 TL sistem iyi mi?

Bütçe
22000

proWXL

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 8100
Gtx 1050ti
Corsair vengeance 8gb
Asus prime h310m-k r2.0
Meslek
Öğrenci
Ekteki parçalar toplam 21.600 tutuyor.
Bütçeyi en fazla 22.000TL'ye kadar çıkartabilirim.
Hazır sistem almaktan daha mantıklı geldi bana, sizce nasıl?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240312_203459.jpg
    Screenshot_20240312_203459.jpg
    73,2 KB · Görüntüleme: 80
  • Screenshot_20240312_203503.jpg
    Screenshot_20240312_203503.jpg
    77,9 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_20240312_203507.jpg
    Screenshot_20240312_203507.jpg
    67,1 KB · Görüntüleme: 69
Ryzen 5 5600G, Ryzen 5 5500 ile aynı güçte. 5600G'nin olayı içinde dahili grafik birimi barındırması. APU işlemci yani.
Anladım hocam, 5600 yaptım işlemciyi, şu haliyle iyi mi sizce?

Ekteki parçalar toplam 21.600 tutuyor.
Bütçeyi en fazla 22.000TL'ye kadar çıkartabilirim.
Hazır sistem almaktan daha mantıklı geldi bana, sizce nasıl?
Anakart fazla iyi bir anakart olmayacak gibi anlaşılan gibi görünüyor onun dışında ekran kartı Palit olmasa daha iyi olur ASUS'tan TUF serisi önerebilirim ama fiyat çok artıyormuş baktım da ekran kartı DUAL 4060 al ille de 4060 olacaksa asustan şaşma asus güzel kart yapıyor kendim 3080TI kullanıyorum 1 yıldır gerçekten iyi ssd PCI-E 4.0 seçimi olarak güzel olmuş bendeki 3.0'dı mesela ama ssd tarafında ben samsung öneririm 980 PRO iyi iş yapıyor üstelik fiyat sadece 600tl,600 tl fark için bence bunu alma derim he başka alternatif yoksa o zaman okey anakartı da bence gigabyte tarafından seç onlar iyi yapıyor çok kullanan arkadaşım var gigabyte'da sıkıntı olmaz

GIGABYTE A520M DS3H ULTRA DURABLE ya da Gigabyte B450M K (Soket AM4/B450/DDR4/S-ATA 600/Micro ATX) bunlardan birini seçebilirsin o bütçeye iyi diye biliyorum Ram içinse bu devirde artık pek 16gb ram mümkün olmaz biraz ekleyebilirsen 32gb al derim dostum(çünkü oyunların ram kapasiteleri inanılmaz arttı çok ihtiyaç duyuluyor artık eskiden 16 yeterdi artık zorlaştı gta6 geldiğinde bile millet ne yapacağını şaşıracak o kadar arttı) ama ille de şartsa güzel RAM seçmişsin onda sıkıntı yok ama önerim XPG'dir 3600Mhz'e kadar çıkar quadro channel olarak kullanıyorum DDR4 için fiyatı çoksa almazsın zaten işlemcin güzel 5600G de güzel X'e yakın işlemci gayet idare eder o bütçene göre tatmin olursun beklentilerini fazlasıyla karşılar genel olarak böyle düşüncelerim (SSD changele ekran kartı farklı modele yönel kesinlikle işlemci kalsın Ram kalsın ya da kalmasın markası güzel yine de,anakart gigabyte geç derim belirttiğim modeller özellikle)​

Anakart fazla iyi bir anakart olmayacak gibi anlaşılan gibi görünüyor onun dışında ekran kartı Palit olmasa daha iyi olur ASUS'tan TUF serisi önerebilirim ama fiyat çok artıyormuş baktım da ekran kartı DUAL 4060 al ille de 4060 olacaksa asustan şaşma asus güzel kart yapıyor kendim 3080TI kullanıyorum 1 yıldır gerçekten iyi ssd PCI-E 4.0 seçimi olarak güzel olmuş bendeki 3.0'dı mesela ama ssd tarafında ben samsung öneririm 980 PRO iyi iş yapıyor üstelik fiyat sadece 600tl,600 tl fark için bence bunu alma derim he başka alternatif yoksa o zaman okey anakartı da bence gigabyte tarafından seç onlar iyi yapıyor çok kullanan arkadaşım var gigabyte'da sıkıntı olmaz

GIGABYTE A520M DS3H ULTRA DURABLE ya da Gigabyte B450M K (Soket AM4/B450/DDR4/S-ATA 600/Micro ATX) bunlardan birini seçebilirsin o bütçeye iyi diye biliyorum Ram içinse bu devirde artık pek 16gb ram mümkün olmaz biraz ekleyebilirsen 32gb al derim dostum(çünkü oyunların ram kapasiteleri inanılmaz arttı çok ihtiyaç duyuluyor artık eskiden 16 yeterdi artık zorlaştı gta6 geldiğinde bile millet ne yapacağını şaşıracak o kadar arttı) ama ille de şartsa güzel RAM seçmişsin onda sıkıntı yok ama önerim XPG'dir 3600Mhz'e kadar çıkar quadro channel olarak kullanıyorum DDR4 için fiyatı çoksa almazsın zaten işlemcin güzel 5600G de güzel X'e yakın işlemci gayet idare eder o bütçene göre tatmin olursun beklentilerini fazlasıyla karşılar genel olarak böyle düşüncelerim (SSD changele ekran kartı farklı modele yönel kesinlikle işlemci kalsın Ram kalsın ya da kalmasın markası güzel yine de,anakart gigabyte geç derim belirttiğim modeller özellikle)​

Teşekkür ederim hocam, mutlaka dikkate alıcam dediklerinizi

Teşekkür ederim hocam, mutlaka dikkate alacağım dediklerinizi.

Hepsini Amazon'dan alma.
RAM'ler ve anakartı böyle almanı öneririm.

Teşekkür ederim hocam, mutlaka dikkate alıcam dediklerinizi
Anakart tarafında mümkünse çitayı zorla derim hocam ben uzun süre değiştirmem GTA6 çıktığında belki durum değişebilir ama şuan için öyle düşüncem yani dediğim gibi Anakarta bazı kişiler gereken önemi vermeyip ekran kartına çok önem veriyorlar bu yapılan en büyük hatalardan biri bu arada o işlemciyi 5600X alın hocam G almayın G'ye göre az da olsa daha iyi X aralarındaki fark dahili grafik kartı olması ama performans tarafında da var az da olsa ondan 5600X alın o bütçe için

Geri
Yukarı