Amazon 21600 TL sistem iyi mi?

Bütçe
22000
Anakart tarafında mümkünse çitayı zorla derim hocam ben uzun süre değiştirmem GTA6 çıktığında belki durum değişebilir ama şu an için öyle düşüncem yani dediğim gibi anakarta bazı kişiler gereken önemi vermeyip ekran kartına çok önem veriyorlar bu yapılan en büyük hatalardan biri bu arada o işlemciyi 5600X alın hocam g almayın G'ye göre az da olsa daha iyi X aralarındaki fark dahili grafik kartı olması ama performans tarafında da var az da olsa ondan 5600X alın o bütçe için.

5600X ile düz 5600 arasında kayda değer bir fark olmadığı gibi aradaki fiyat farkı yüksek.

Hepsini Amazon'dan alma.
RAM'ler ve anakartı böyle almanı öneririm.

Bu bana diğerlerinden daha mantıklı geldi hocam, değiştirdim hemen, teşekkür ederim tekrardan.

5600X ile düz 5600 arasında kayda değer bir fark olmadığı gibi aradaki fiyat farkı yüksek.
Yani ben kullanmadım ama çevremde 5600x kullanan hatta bu modelden bile yükselen arkadaşlarım oldu ben Intel tarafına daha hakimim kendim 12700K kullanıyorum şimdi o işlemci segmentiyle kıyas yapmayayım ama gerçekten 5600 kullanan yok bile çoğu da önermez hep X ön plandadır he bütçe için fark çok atarsa başka parçalardan yükselirsin anakarttan ya da ekran kartından ya da ssd tarafından bakarsın duruma göre ama dengelemeye çalış 4060'a kullanacaksın onu öyle düşün bir de

5600x yerine 5600 yaptım zaten hocam, 5600x seçince sınırı zorluyorum, kasa seçimi yapmadım daha 😬.

Yani ben kullanmadım ama çevremde 5600X kullanan hatta bu modelden bile yükselen arkadaşlarım oldu ben Intel tarafına daha hakimim kendim 12700K kullanıyorum şimdi o işlemci segmentiyle kıyas yapmayayım ama gerçekten 5600 kullanan yok bile çoğu da önermez hep X ön plandadır he bütçe için fark çok atarsa başka parçalardan yükselirsin anakarttan ya da ekran kartından ya da SSD tarafından bakarsın duruma göre ama dengelemeye çalış 4060'a kullanacaksın onu öyle düşün bir de.

5600X daha ön planda falan değil. Bu forumda kime sorsan 5600 al der. 4060 ile kullansa n'olacak? Ryzen 5 3600 bile besliyor zaten. Çok güçlü mükemmel bir kart da değil yani.

5600X daha ön planda falan değil. Bu forumda kime sorsan 5600 al der. 4060 ile kullansa n'olacak? Ryzen 5 3600 bile besliyor zaten. Çok güçlü mükemmel bir kart da değil yani.
4060 tamam o kadar iyi bir kart olmayabilir ama en azından belli ki benim karttan iyi 3080TI'ım var ve buna rağmen intelde 12.nesil kullanmaktayım sen düşün ileride sıkıntı yaşamamk içi kartı yükseltsem de işlemcim sabit kalır yarın bir gün 4000 serisine geçiş yapsam o işlemcim belki bana kaç sene daha gidecek ama sen o işlemciyi alırsan hocam eninde sonunda sıkıntısını görürsün tavsiye olarak dedim bunu sen kendin değerlendirirsin tabi

4060 tamam o kadar iyi bir kart olmayabilir ama en azından belli ki benim karttan iyi 3080TI'ım var ve buna rağmen intelde 12.nesil kullanmaktayım sen düşün ileride sıkıntı yaşamamk içi kartı yükseltsem de işlemcim sabit kalır yarın bir gün 4000 serisine geçiş yapsam o işlemcim belki bana kaç sene daha gidecek ama sen o işlemciyi alırsan hocam eninde sonunda sıkıntısını görürsün tavsiye olarak dedim bunu sen kendin değerlendirirsin tabi
Senin karttan iyi mi? 4060, 3080 ti'dan iyi mi? Git bir gir youtube'a. Aç bir oyun testi.

Senin karttan iyi mi? 4060, 3080 ti'dan iyi mi? Git bir gir youtube'a. Aç bir oyun testi.
Evet belirli oyunlarda 20-30fps farklar yaratıyor benim kartıma göre ben de diyorum ki 4060 madem o kadar iyi kart değil 4060 sırf adı 4000 olarak piyasa çıkan kart olduğu için işlemcini yükselt diyorum düz model nedir hocam hangi kullanıcı kullanıyor o işlemciyi bir sor kimse evet demez onu diyorum 5600x alsın geçsin işte yani senin ben şimdi niyetini anlayamadım hocam konu dolandı dolandı gitti kart sabit bırakacaksın işlemciyi ne yapacaksın o halde onu bir söylerseniz çünkü buradakiler de beğenmedi onu soruyorum ondan net cevaplar veremiyoruz biz de bakın isterseniz kaç kişi tavsiye etmiyor düz 5600 modeli ona göre tavsiye edin adama sonra da böyle saçma sapan boş emojiler atıyorsunuz anlam veremiyorum sanki yalan konuşuyoruz o işlemci olmaz işte diyorsak var bir bildiğimiz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı