Amazon adreste Türkçe karakter kullanmak sorun çıkartır mı?

umutcancelik00

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bugün Amazon'dan bir alışveriş yaptım. Ama ismim ve adresimde Türkçe karakterler var. Bir sorun olur mu kargo gecikir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim adımda ve adresimde de Türkçe karakterler var. Sorun olmadı, gecikmedi. Yani sorun olmaz, gecikme de olmaz.

İstiyorsan bilen bir arkadaşı bekle. O daha doğru bir cevap verir. Bana göre ise Türkçe karaktersiz yaz. Not ekleyebiliyorsan Türkçe karakterli halini yaz.

Ben siparişi verdim bile bütün adreste Türkçe karakter kullandım. Siz siparişi hangi ülkeden vermiştiniz ?
Amazon.com.tr satıcısından aldım. Bence Amazon kendisi düzenlemesi gerek. Çünkü Latin alfabesi kullanmayan ülkeler var. Arapça, Çince, Japonca, Hintçe vs. onlara ne yapacaklar. Sıkıntı olur ya da hiç satamaz. Kimse müşteri kaçırmak istemez.

Amazon.com.tr satıcısından aldım. Bence Amazon kendisi düzenlemesi gerek. Çünkü Latin alfabesi kullanmayan ülkeler var. Arapça, Çince, Japonca, hintçe vs. onlara ne yapacaklar. Sıkıntı olur ya da hiç satamaz. Kimse müşteri kaçırmak istemez.

Amazon'la alakası yok hocam paketin üstünde adres yazıyor ya hani onu diyorum Çin bilgisayarlarında Türkçe karakter olmayabilir.

Geri
Yukarı