Amazon alışverişi gümrük işlemi gecikmesi

Aslında öyle olmuyor. Netten arattığımda hızlıca kargoya verilip, ulaştırılıyor.
Aynı mesajı aldığımda benim ürün geri gitmişti ve aylardır da hala bu şekilde görünüyor. Amazon'la görüştüğümde ürünün geri gittiği (Gümrükten geçmediğini) ve para iadesi işlemlerini başlatacaklarını söylemişlerdi. 3-5 gün daha aynı şekilde kalırsa, siz de müşteri hizmetleriyle bir görüşün derim.

Bir ara @LazJedi 'nin dediği gibi takip bilgisi kayboldu sonra tekrar geldi. Takip bilgisi geldiğinde gümrükten çekme işlemi başlatılmış olarak güncellenmiş. Neden bu kadar uzun sürdü bilmiyorum ama anlaşılan herkesin aynı şekilde gecikmiş. Umarım sorunsuz alabiliriz.
1708023916200.png

Bende durumlar aynı :/ Bir ekran görüntüsü atar mısın? Nasıl kayboldu. Bir de sizin kargonuz nereden geliyordu. Anladığım kadarıyla Çin’den gelenler, Avrupa’dan gelenlere göre daha uzun bekliyor gibi?
Benimki Almanya'dan geliyor ama Hollanda'dan uçakla geldi. Şimdi teslimat bilgileri geri geldi. Paketim Kolay Gelsin'e teslim edilmiş.

Akşam üzeri geçen Cumartesi yapılan güncellemeye ek 06:05 saatini eklemişler ne alakaysa. 06:15 zaten vardı. İlk sayfadaki ss’den görebilirsiniz. Acaba bir güncelleme yapılacaktı da hata mı yaptılar.

Ek olarak Çin’den gelen kargoların süreci daha mı uzun sürüyor. Bilen var mı?

Ürün Cuma akşamı hızlı bir gümrükten çekme işlemine müteakip Cumartesi kargoya verildi. Pazartesi sabahı da elime ulaştı. Bilginize.

Umarım herkes kargolarına kavuşmuştur :)

Ürün Cuma akşamı hızlı bir gümrükten çekme işlemine müteakip Cumartesi kargoya verildi. Pazartesi sabahı da elime ulaştı. Bilginize.

Umarım herkes kargolarına kavuşmuştur :)

Dosya Ekleri

• IMG_8056.jpeg
    IMG_8056.jpeg
    75,5 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Benim de son zamanlardaki durum bu. Uçak pazartesi bir kalktı. Sonra indi mi kaldı mı ne oldu bilmiyorum. Herhangi bir güncelleme yok. Bekliyorum bakalım ne olacak.

Dosya Ekleri

• 20240223_020231.jpg
    20240223_020231.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 49

Yeni konular

Geri
Yukarı