Amazon.com ekran kartı satın alımı

SlayMe

Kilopat
Daha fazla  

AMAZON.COM'dan ekran kartı satın alımı yaptım fakat ürün aşağıda belirttiğim gibi İtalya'dan geliyor. Malum korona günlerinde gümrük vb. olaylarla uğraşmak hiç istemiyorum. Sizce ürün gümrüğe takılmadan UPS ile bana ulaşır mı yoksa uğraşacak mıyız?

Gümrük ile uğraşırsın damga vergisi falan filan inter milan derken 60 tl vergi olur. Umarım gümrüğe takılmaz ama benim ekran kartım gümrüğe takılmıştı 60 tl gümrükte para vermiştim.

Benim bildiğim kadarıyla vergiyi Amazon herşey dahil çekiyor.

Ama yeni vergilerle, vergiyi PTT'ye ödeme gibi şeyler izlemiştim YouTube'dan.

Amazon tr ise gelir gümrüğe takılmaz amazon tr değil ise yine gelir ve takılmaz çünkü sipariş ederken gümrük ve kargo ücretini de hesaba katıyor.

Gümrüğe vereceğim para önemli değil ürünün takılıp takılmaması önemli.

Amazon guvenılır bir sıtedır ama malum pandemı dolayısıyla gecıkmeler olabılmekte. Ancak gumruk nasıl olur bılemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle anlamsız bir alışveriş yapmanın özel bir sebebi var mı?
Türkiye satış fiyatı 2000TL ve altı.

Amazon tr ise gelir gümrüğe takılmaz amazon tr değil ise yine gelir ve takılmaz çünkü sipariş ederken gümrük ve kargo ücretini de hesaba katıyor.
3. Fotoğrafta Faturada dikkat ederseniz Kargo ücreti 210 TL tahsil edilmiş herhalde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…