Amazon.com ekran kartı satın alımı

SlayMe

Kilopat
Daha fazla  
1590174788449.png

AMAZON.COM'dan ekran kartı satın alımı yaptım fakat ürün aşağıda belirttiğim gibi İtalya'dan geliyor. Malum korona günlerinde gümrük vb. olaylarla uğraşmak hiç istemiyorum. Sizce ürün gümrüğe takılmadan UPS ile bana ulaşır mı yoksa uğraşacak mıyız?

1590175032526.png

1590175127787.png

1590175207504.png

Gümrük ile uğraşırsın damga vergisi falan filan inter milan derken 60 tl vergi olur. Umarım gümrüğe takılmaz ama benim ekran kartım gümrüğe takılmıştı 60 tl gümrükte para vermiştim.

Benim bildiğim kadarıyla vergiyi Amazon herşey dahil çekiyor.

Ama yeni vergilerle, vergiyi PTT'ye ödeme gibi şeyler izlemiştim YouTube'dan.

Eki Görüntüle 570728

AMAZON.COM'dan ekran kartı satın alımı yaptım fakat ürün aşağıda belirttiğim gibi İtalya'dan geliyor. Malum korona günlerinde gümrük vb. olaylarla uğraşmak hiç istemiyorum. Sizce ürün gümrüğe takılmadan UPS ile bana ulaşır mı yoksa uğraşacak mıyız?

Eki Görüntüle 570733

Eki Görüntüle 570737

Eki Görüntüle 570742

Amazon tr ise gelir gümrüğe takılmaz amazon tr değil ise yine gelir ve takılmaz çünkü sipariş ederken gümrük ve kargo ücretini de hesaba katıyor.

Amazon guvenılır bir sıtedır ama malum pandemı dolayısıyla gecıkmeler olabılmekte. Ancak gumruk nasıl olur bılemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı