Amazon.com.tr'den alınan ürün garantisi nereye bağlı?

coolboy11

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar 12.09.2020 tarihinde amazon.com.TR'den çok yakın arkadaşım RTX 3080 kart satın almıştı benim adıma. Ben kredi kartı vs kullanmadığım için onun adına almıştık. Ekran kartı direk benim kendi şahsi adresime kargolandı fakat fatura onun adına kesilmiş. Kartta herhangi bir problem yaşamadım şimdiye kadar sadece aklıma takıldı ola ki bir garanti süreci başlatmak istersem bu nasıl olacak. Fatura vs hepsi elimizde. Amazon.com.tr'den alınan ürünlerin garanti süreci nasıl işliyor. Ben sadece merak ettiğim için bu konuyu açıyorum. Tecrüblerini aktaracak arkadaşlar için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Satıcısı da Amazon ise onların sağladığı garanti kapsamını kendisinden sorgulayabilirsiniz. Satıcısı farklı ise o satıcının garanti kapsamını sorgulamalısınız.

Diğer online satış şirketlerine göre daha farklı olmayacaktır. Kartta ilk (sanırım) 14 gün içerisinde bir sorun çıkarsa koşulsuz şartsız iade eder paranızı alırsınız, Amazon'un farkı en belirgin farkı bu.

Diğer online satış şirketlerine göre daha farklı olmayacaktır. Kartta ilk (sanırım) 14 gün içerisinde bir sorun çıkarsa koşulsuz şartsız iade eder paranızı alırsınız, Amazon'un farkı en belirgin farkı bu.
Ürün 1.5 yıldır ben de sorunsuz kullanıyorum sadece olaki bozuldu vs diyelim garantiye nasıl gönderilir onu merak etmiştim. Şuan ürün de hergangi bi problem yok.

Ürün 1.5 yıldır ben de sorunsuz kullanıyorum sadece olaki bozuldu vs diyelim garantiye nasıl gönderilir onu merak etmiştim. Şuan ürün de hergangi bi problem yok.
genellikle o kartın Türkiye’deki distribütörü ilgilenir garanti işleri ile. Amazon’un da yurtdışından getirip kendi garantisi ile sattığını sanmıyorum. Arıza vb. durumlarda o markaya bakan firmaya göndermelisiniz. Meselâ örnek olarak Msi’lara Servis Point bakıyor.

Amazon Türkiye garantili ürünlerinizi direkt Amazon'a gönderebiliyorsunuz, herşeyi ile onlar ilgileniyorlar. Amazon garantisi muhtemelen Türkiyedeki en sağlam tüketici garantisidir.

Garanti sağlayan firma garanti belgenizde yazıyordur.

Amazon'un sağladığı garanti değil; satıcı firma olarak bedel iadesi yapılması gerekiyorsa onu yapar, sizden ürünü alıp yetkili servise gönderir (servisler zaten ithalatçı ya da üreticiye bağlı) vb.

Bunun dışında arkadaşın bahsettiği Amazon'da satış yapan diğer firmalar için normalde Amazon'un sorumluluğunda olmamasına rağmen şu şekilde bir koruma sistemi uygulanıyormuş. Dediğim gibi bunu yapma zorunluluğu olmadığı için iyi bir şey bu.​

Geri
Yukarı