Amazon.com Üzerinden Alışveriş Yapmak

alipasa.mentese

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar / DVD Satış
Sırf ülkemizde bulamadığım parçalardan dolayı yurtdışından alışveriş yapmak istiyorum. Ülkemizde olanların da fahiş fiyatlı olduğunu varsayarsak en mantıklı yol bu görünüyor. Fakat birkaç soru kurcalıyor kafamı.
  1. Vergi öder miyim? Ödersem ne kadar öderim?
  2. Gümrükte takılır mı? Takılırsa ne şartlarda takılır?
  3. Garanti için ne tür bir yol izleniyor?
  4. Vergiye dahil olmaması için yada gümrükte takılmaması için belirli bir limit var mı?
  5. Siparişleri tek tek vermek mi doğru olur yoksa tek seferde mi?
  6. Daha önce alışveriş yapmış arkadaşlarımız tecrübelerini paylaşabilir mi?

Screenshot_20170827-041124.png

Ufak tefek taşınabilir bir sistem istiyorum. Sırf şu kasadan dolayı heveslendim bu sisteme.
Sepetim 855$. Şu anki borsa ile 855$x3.5TL=2.992.5TL gibi iyi bir fiyat çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Amazon.com'dan alırsan hem Amerika hem Türkiye vergisini ödersin. Amazon.de'den almanı tavsiye ederim sadece Türkiye vergisini ödüyorsun bazen sepette gözükenden daha ucuza geliyor parçalar.
2-Gümrükte takılmaz vergisini zaten önceden senden alıp gümrükte ödüyor Amazon.
3- Amazon.de'ye kargoluyorsun (ücret biraz tuzlu) onlar garantiye gönderip geri sana kargoluyor.
4- 30 Euro üstü vergi alınır.
5- Hiç bir fikrim yok :ıslık:

1- Amazon.com'dan alırsan hem Amerika hem Türkiye vergisini ödersin. Amazon.de'den almanı tavsiye ederim sadece Türkiye vergisini ödüyorsun bazen sepette gözükenden daha ucuza geliyor parçalar.
2-Gümrükte takılmaz vergisini zaten önceden senden alıp gümrükte ödüyor Amazon.
3- Amazon.de'ye kargoluyorsun (ücret biraz tuzlu) onlar garantiye gönderip geri sana kargoluyor.
4- 30 Euro üstü vergi alınır.
5- Hiç bir fikrim yok :ıslık:
Teşekkür ederim

Ryzen toplasaydın daha iyi olurdu. Gümrük ücretini Amazon hallediyor.
İntel toplamamın nedeni işlemci ailesi MAC OS destekliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı