Amazon.com'dan alışveriş yapma rehberi

Peki adres kısmına ikamet ettiğimiz yerin adresini mi yazıyoruz? Direk adresimize mi geliyor? Birde ben yaklaşık 100$ dolarlık bir kulaklığı alacağım sorun olur mu? Vergi vesaire?
Evet. Zaten ödeme yönteminizi eklerken mecbur adreste yazıyorsunuz. Buraya ikamet ettiğiniz adresi yazacaksınız. 100$ 75€'nun altında kalıyor. Bu sebepe vergi istemeyecektir. İşi garantiye almak adına hediye olarak seçebilirsiniz. Kargo ücreti değişiyor. Mesela Cooler Master ürünlerde 40TL kadar bir kargo ücreti mevcut. Corsair ürünlerde sanırsam 70TL civarı. Yani firmadan firmaya farklılıklar var. Ve evet adresinize kadar ürün geliyor. Benim bu pazartesi sabah saat 11 gibi elime ulaştı.
Sanırsam G930 alacaksınız. Bende bu kulaklığı alacağım yakın zamanda. Kargo vb. toplam ne kadar tutar bilen biri var mı? Şuan tam 100 dolar.
Bir üst mesajda dediklerim geçerli. :)
Güzel olmuş herkesin sorduğu konu.
Teşekkürler. :)

SypeR Benim gözüm ne kadar korkmuş. Siz böyle anlatınca göründüğü gibi zor olmadığını, korkacak bir şeyin olmadığını gördüm. Çok sağolun gerçekten hocam. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende noktalama olarak fazla virgül kullandığını görüyorum. :D Şaka bir yana ne demek. Birimizin paraya kıyıp bu rehberi yapması lazımdı. O da ben oldum. Aslında alışverişi yaparken biraz tırsıyordum. Zira hep aksilikler beni bulur. Ama bu sefer bulmadılar çok şükür. :)

Bende noktalama olarak fazla virgül kullandığını görüyorum. :D Şaka bir yana ne demek. Birimizin paraya kıyıp bu rehberi yapması lazımdı. O da ben oldum. Aslında alışverişi yaparken biraz tırsıyordum. Zira hep aksilikler beni bulur. Ama bu sefer bulmadılar çok şükür. :)

Çok sağ olun. Eğer bir sorum olursa yine rahatsız ederim sizi. :D

indir_1.png

Bu resimdeki işaretlediğim yer Türkiye'ye gelen ürünleri gösteriyor değil mi?

Selam arkadaşlar, konu oldukça yararlı olmuş.

Alışveriş yapmak istedim ancak şöyle bir uyarı verip duruyor, bunu nasıl aşabilirim? Bir fikriniz var mı? Uyarı ekteki fotodadır.

amazon.png

@neu84 Uyarıda belirttiğin adrese kargonun gelemeyeceğini, satın aldığın ürünü silip adresini kısa ve öz şekilde yazıp değiştirmen gerektiğini istiyor.
Alacağın ürünün altında gönderebilecekleri ülkeler arasında Türkiye var mı kontrol et.

Cevap için teşekkürler. Ürünün altında gönderilebilecek ülkelerin bir listesini göremedim açıkçası. Ekteki fotoda ürünün sayfası var. Birde linkini vereyim isterseniz daha açıklayıcı olur sanırım. Amazon.com: Hercules DJ Console 4-MX: Musical Instruments

Satıcıyla iletişime geçmenin bir yolunu da bulamadım bir türlü. Contact gibi bir link göremiyorum sayfada. Amazon da bizdeki gittigidiyor gibi degil miydi? Farklı satıcılar var öyle degil mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı