Amazon'dan alışveriş yapma ve gümrük işlemleri

Amazon'dan parça getirmek istesem gümrük ücreti alacağım parçanın içinde midir? Gümrükte kalır mı?
Kalırsa ne yapmam gerek? Bu gümrük olayının belli bir fiyat üzeri olayı var mı? Bunlarla ilgili veya farklı konuda alışverişi hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Ben amazon.com dan casio saat aldım. Saatin fiyatı haricinde depozito eklendi fiyata, 20 dolar civarındaydı depozito. Sanırım bu depozito gümrükte masraf cıkarsa ona kesiliyor. Eğer masraf çıkmazsa aynen kartınıza geri yükleniyor depozito. Benim aldığım saat elime geçinçe birkaç gün bekledim depozito kartıma yüklenmeyince amazon a eposta attım depozitoyu geri yüklediler kartıma. Bir sorun yaşamadım gümrükte de takılmadı.
Takip numarası veriyorlar onla takip edebiliyorsun siparişinin durumunu.

Sepetteki fiyata dahil.

30 euro sınırının üzerindeyse gümrükte takılır, bu durumda yerel posta şirketleri ile geliyorsa herhangi bir şey yapmaya gerek yok. Vergisi Amazon tarafından hallediliyor.
Yerel postalar dışında bir firma ile geliyorsa, örneğin UPS ve DHL, bu durumda firmalar size ulaşacaktır.
Gümrükten çekim işlemleri için sizden yetki isterler, mail veya telefon üzerinden ulaşırlar.
Ürün 30 euronun altındaysa ve yasaklı bir ürün değilse takılmaz.

30 euro sınırı var, 30 euronun üstünde ise ürün, vergi ödenir.

Ben anakart ve ram aldım geçen hafta UPS ile gönderdiler hiç gümrük vs ben uğraşmadım amazon kendi halletti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı