Amazon.com'dan RTX 2080 alınır mı?

Eren BlackSnake

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar RTX 2080 almak istiyorum. Kara Cumaya yakın alırım. Türkiye fiyatları 7 bin TL civarında fakat amazondan vergisi ile yaklaşık 965 dolar yani şuan ki kur ile 5.675 TL civarında. Fakat ne kadar güvenli? Kargo nasıl olacak? Sonuçta ilk kez sipariş vereceğim ve internetten yapacağım en pahalı alışveriş olacak haliyle. Ve bunu yurtdışından yapmak beni biraz caydırıyor ama fiyat farkı nedeniyle kararsız kaldım.

Bu para dışında başka bir şey ödemeyeceğim değil mi ? Yok PTT'ye para vereceksin falan muhabbeti de vardı. Lütfen biri atıyorum "x" sorusunu cevapladıysa altına "doğru söylemiş arkadaş" vs yazmayın da "y" sorusunu cevaplayın. Forumda sürekli oluyor bana 2 soru soruyorum aynı başlıklar altında sadece birini cevaplıyorlar. Lütfen sadece sonu soru işareti ile bitenleri cevaplayın.
Ürün linki:
https://www.amazon.com/GIGABYTE-GeForce-WINDFORCE-Graphic-GV-N2080WF3OC-8GC/dp/B07GJ3Z8W2/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1538405125&sr=1-3&keywords=2080&dpID=41Fq%2BLD62NL&preST=_SX300_QL70_&dpSrc=srch&th=1

Kargo geldiğinde gümrükte kontrol edilir ve kutunun üstünde ekran kartı yazıyorsa vergisini ödersin ve Türkiye'de alacağın ekran kartına ödediğin fiyatla bunun fiyatı aynı olur. Ancak satıcıya söyler ve kargonun üzerine başka bir ürün adı yazdırırsan (vergiye dahil olmayacak bir ürün, ve boyutu tutarlı olmalı) o zaman kutunun içini kontrol etmezlerse vergi ödemezsin ama her zaman için riskli.
Ve çoğu zaman kargo zarar gördüğünde ilgilenmiyorlar (ilgilenenler de oluyordur). Ayrıca garantiye de göndermen çok zor olacaktır yine de sen bilirsin ucuz bir ekran kartı değil :)

Alışverişin sonunda ödediğin miktar dışında cebinden 1 kuruş daha çıkmıyor. Vergiyi, kartın parasını, kargoyu ödüyorsun. Amazon kartını hazırlıyor, gönderiyor. Senin ödediğin gümrük vergisiyle, gümrük ücretini kendisi ödeyip müşteriyi mağdur etmiyor, uğraştırmıyor. Ardından gümrükte geçtikten sonra kart ayağına kadar geliyor. Tek yapman beklemek.

Amazon; müşteri memnuniyeti odaklı köklü bir firmadır. İnternette saçma sapan uydurmalara dikkat etmeyin, rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsin.

Bugüne kadar klavye, kulaklık, mouse, ekran kartı dahil birçok bileşen satın aldım. Hiçbirinde pişmanlık yaratmadı.

Alışverişin sonunda ödediğin miktar dışında cebinden 1 kuruş daha çıkmıyor. Vergiyi, kartın parasını, kargoyu ödüyorsun. Amazon kartını hazırlıyor, gönderiyor. Senin ödediğin gümrük vergisiyle, gümrük ücretini kendisi ödeyip müşteriyi mağdur etmiyor, uğraştırmıyor. Ardından gümrükte geçtikten sonra kart ayağına kadar geliyor. Tek yapman beklemek.

Amazon; müşteri memnuniyeti odaklı köklü bir firmadır. İnternette saçma sapan uydurmalara dikkat etmeyin, rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsin.

Bugüne kadar klavye, kulaklık, mouse, ekran kartı dahil birçok bileşen satın aldım. Hiçbirinde pişmanlık yaratmadı.
Laptop alınır mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı