Amazon.com'dan sistem toplama - Gümrük - Kargo - i9 RTX2080

Bir sitede 15 dolar bakiyem var ve Amazon üzerinden kullanılabiliyor bu seçeneği tercih edersem kart işleriyle uğraşmadan alabilirim değil mi?

Kullanırsın bir şey olmaz. Bakiye olarak ekle Amazon'a rahat rahat kullan.

Merhaba, ben de birkaç yıl önce amazon.com üzerinden bir kulaklık sipariş etmiştim ve sorunsuz kapıma kadar gelmişti. Süreç sorunsuz ve hızlıydı. Şu aralar bi dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Amazon.com üzerinden fiyatlara baktım, Türkiye'den daha fazla seçenek var ve daha uyguna geliyor. Merak ettiğim nokta şu; alışveriş yaparken bir üst limit var mı? Benim alacağım tek parça bir ürün olacak, fiyatı 1000 dolar ile vergiler dahil 2000 dolar arası olmasını tahmin ediyorum. Baktığım satıcılar Türkiye'ye ürün gönderiyor. Bu fiyat aralığında herhangi bir problem ile karşılaşır mıyım? Ayrıca 10bin lira limiti mi var ürün satın alırken, o kısmı tam anlayamadım. @Jordan Belfort

Teşekkürler.

Şu an için 1500 Euro limit mevcut. Bu limite kadar sadece %18'ya da %20'lik vergi oranı ödersiniz. Fakat 1500U geçme durumunda bu ithalat sayılır ve süreci prosedürü vergisi farklıdır. Örnek vermek gerekirse UPS bu ithalat durumunda olan kargolar için sadece ticari muhatap ile işlem yapıyor, benim aldığım sırada bana bu şekilde bilgi vermişlerdi kişisel olsa bile 1500U geçtiği için süreç bambaşka boyuta geçiyordu.

Burada da resmi detayları görebilirsiniz. Ürününüz bedel olarak 1500 Euro geçiyor ise biraz daha detaylı araştırma yapmanızı öneririm. Çünkü artık ithalat yapıyor gibi sınıflandırmayla karşılaşacaksınız.

Çok teşekkür ederim.

Bu linkteki ürünü satın almayı düşünüyorum, vergiler dahil 1750 dolara denk geliyor, yani 1450 euro. 50 euro ile sınırın altında kalıyor, acaba bir sorun ile karşılaşır mıyım? @Jordan Belfort

Son düzenleme:
Yanlis hatirlamiyorsam amazon sizden vergi diye aldigi miktarlari zaten faturaya yazmiyor. Urunun bedeli 1450usd olarak gosterir kutunun uzerinde. O yuzden zaten 1450usd baya altinda kaliyor 1500euro nun. Eski faturalarima bakacagim emin olmak icin eger bir farklilik var ise paylasirim.

Hocam öncelikle iyi akşamlar
Allahın izni ile yılbaşında msi gl65 laptop almayı düşünüyorum amazon us ten. Laptopun ücreti 1399 dolar. Sitede onun altında 300 küsür dolar fees+shipping yazıyor yani ben amazondan bu ürünü aldığımda daha sonra herhangi bir gümrük vergisi vb ile karşılaşmayacağım ? Bir de ödeme kısmında limitle ilgili bir şey paylaşmışsınız. Elimde ziraat ve akbankın banka kartı ve akbankın kredi kartı mevcut. Parayı peşin olarak tek seferde ödeyeceğim akbank ile ilgili yazmışsınız fakat akbank kredi kartıyla ödeyerek satın alabilir miyim ?

Bu arada çok detaylı bir anlatım olmuş onun için teşekkür ederim yıllar geçiyor gümrük yasaları değişiyor kdv oranları değişiyor bu sebeple soruyorum ne de olsa az bir para değil. Çok teşekkür ederim

Urunu zaten gumrukte cikacak olan vergisi ile satiyorlar size. 300usd almasi normal. Eger 300usdn den fazla cikarsa vergi onlar karsiliyor ama 250 gibi bir sey cikarsa mesela 60 gun icinde iade ediyorlar size. Kartlarinizin limiti yetiyor ise kullanabilirsiniz eger yetmiyor ise paylastigim gibi, amazon bakiyesi ekleyerek kendinize alabilirsiniz. Kredi karti ile alirsaniz limitiniz yeterli ise tek seferde parayi cekiyor zaten. Amazon herhangi bir taksit vs yapmiyor.

inanın ödeme yapmaktan başk

Hocam merhaba hiç yurt dışı satın alma yapmadığım için emin olmak istedim. Cahilliğimden dolayı kusuruma bakmayın

Satın alma sırasında bize dedikleri "$361.15 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey" ibaresindeki 361 dolar içerisine gümrük vergisi dahil mi? Dahil olduğu bariz yazıyor fakat ek bir maliyet çıkar mı bundan başka sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Dedin gibi zaten vergiyi aliyor ek bir durum olmasi cok mumkun bir sey degil. Normal sartlarda baska ucret odemeyeceksiniz.

Merhaba, 10 bin lira üzeri işbank bankamatik kartı ile alışveriş yapabilir miyim tek seferde amazondan?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…