Amazon.de satıcısından alınan ürün garantisi nasıldır?

Aynen konuda geçtiği gibi Amazon.de üzerinden alınan SSD 1 sene sonunda sıkıntı çıkarıp bozuldu. Amazon.de para iadesi yaptı. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Amazon.de üzerinden veya Amazon.com.tr üzerinden alınan siparişlerin garantisi satın alan kişi üzerinden işliyor. Ancak onun başvurusu ile garanti sürecini işleme alıyorlar.

Zaten Amazon'un para iadesi yaptığını belirtmiştim. Demek istediğim ürün garantisi doğrudan kullanılamıyor. Örneğin Amazon.de üzerinden satın aldığınız Samsung SSD arızalanırsa garanti kapsamında Türkiye'deki Samsung yetkili servisine veremezsiniz, ancak Amazon müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek para iadesi alabilirsiniz.

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler, meğersem ne çok amazon.de ile ilgilenen varmış hahaha. En kötü para iadesi kovalarız da bozumlaz diye düşünüyorum çünkü en çok ömrü yüzünden methedilen model. Umarım bu bozulan SSD'ler kingston değildir arkadaşlar... 😂 Ayrıca kingston'a mail atıp danışmak da mantıklı, 5 yıl "warranty" veriyoruz diyorlar. Belki kingston global de yardımcı olur. Herkese tekrar teşekkür ederim...

Bozulan SSD Crucial idi. İncelemek için iade istediler.

PC nin pek çok parçasını Amazon.de üzerinden aldım. Anakart, Ram, SSD, sıvı soğutucu. 👍

Bozulan SSD Crucial idi. İncelemek için iade istediler.

PC nin pek çok parçasını Amazon.de üzerinden aldım. Anakart, Ram, SSD, sıvı soğutucu. 👍
İyi yapmışsınız hocam kesinlikle. Sonuç ne oldu bu arada SSD için? Umarım güzel sonuçlanmıştır...

Geri
Yukarı