Amazon.de satıcısından alınan ürün garantisi nasıldır?

Peki garanti için Almanya'daki satıcıya veya servise gönderince işlem yapılıyor mu? Masrafı ne oluyor gönderim de?
İyi soru hocam. Kargo ücreti cart curt bizden çıkabilir, evet. Yukarıdaki hocam en iyisini cevaplayabilir gibi, direkt iade yerine böyle de yardımcı oluyor olabilirler bence.

İyi soru hocam. Kargo ücreti cart curt bizden çıkabilir, evet. Yukarıdaki hocam en iyisini cevaplayabilir gibi, direkt iade yerine böyle de yardımcı oluyor olabilirler bence.

Ben de amazon.de üzerinden SSD almıştım.
3 4 ay sonra bozuldu hatta konusu bile var Technopat'te
Temsilciyle konuşup durumu anlattım
Bana istersem Samsung Almanya ile iletişime geçip garantiye gönderebileceğimi.
İstersem iade edebileceğim söylendi.
Vallahi hiç uğraşmadım iade ettim.
O da şöyle oluyor.

Ürünü alırken ürün fiyatı+vergi+gümrük şeklinde ödüyoruz ya.

Bize iade gelen sadece ürün fiyatı.
İade ederken herhangi bir ücret yok.

Genelde alınan ürünlerde garanti olmuyor ama Amazon müşteri memnuniyetine ürününün değerinden daha çok önem veren bir firmadır 1 ay iade koşulunuz yurt dışı içinde geçerli. Herhangi bir problemde 1 sene içinde size yine yardımcı olacaklardır. Aynı zamanda bazı ürünler global olarak da (Amerika ve asyadan alınan ürünler hariç) genelde Avrupa ürünleri üretici firma tarafından garanti kapsamına 1 sene giriyor Kingston sitesinden bakabilirsin bu duruma ya da mail üzerinden görüşüp öğrenebilirsin garantisi olup olmadığını.

Bazı ürünlerin global garantisi olabiliyor. Mesela Logitech için başıma gelmişti. Yurt dışı Logitech klavyemde sıkıntı çıktığı zaman desteğe İngilizce mail atmıştım yenisi göndermişlerdi.

Amazon Almanya'dan alınan ürünlerin garantisi Türkiye'de geçersizdir. Ancak Amazon müşteri memnuniyetini önemseyen bir firma olduğu için bir aylık iade süresi dolsa bile sanırım en az iki sene boyunca müşteri temsilcisiyle görüşüp bu durumu anlattığınızda ürünü iade alabilmektedir, bizzat deneyimledim. Ancak bu durumda sadece ürünü satın alırken ödediğiniz tutarı iade edecektir, malum enflasyondan dolayı bir sene sonra iade etmeniz durumunda aslında zararda olabilirsiniz.
Aynen konuda geçtiği gibi Amazon.de üzerinden alınan SSD 1 sene sonunda sıkıntı çıkarıp bozuldu. Amazon.de para iadesi yaptı. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Amazon.de üzerinden veya Amazon.com.tr üzerinden alınan siparişlerin garantisi satın alan kişi üzerinden işliyor. Ancak onun başvurusu ile garanti sürecini işleme alıyorlar.

Konu dışı ama bir sorum olacak ben de klavye almayı düşünüyorum yakın zaman da amazon de üzerinden baktım ama istediğim modeller türkiyeye gönderilmiyormuş gönderen satıcıyı nasıl bulabilirim acaba

Amazon.co.uk üzerinden ürün almıştım, 7-8 ay sonra bozuldu ve iade ya da tamir istedim. Tamir olmadığı için iade verdiler. Eğer politikaları değişmediyse ürünlerin 2 yıl kadar garantisi var Amazon üzerinde.

Kargo masrafı sana ait oluyor ve gönderebiliyorsun.
Hayır hocam onu da iade ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı