Amazon.de ücretlendirmeleri

Cazzarie

Kilopat
Duyduğum kadarıyla, eğer ürünü Amazon satıyor ise gümrük vergisini Amazon ödüyor siz sadece ürünün fiyatını ödeyip kapıya gelmesini bekliyorsunuz. Eğer farklı bir satıcı ise örneğin Motosports gibi bir mağaza satış yapıyor ise gümrük vergisini sizin ödemeniz gerekiyormuş. Ne kadar doğru acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, doğru. Amazon'un kendi satıcısından alırsanız gümrük vergisi son ödemenize eklenir fakat farklı satıcılarda gümrük vergisi eklenmiyor. Farklı satıcılardan almanızı önermiyoruz.

Gümrük vergisini Amazon ödüyor derken? Sizin yerinize evet fakat onlar parayı kendi ceplerinden çıkarmıyor, demeye çalıştığınız bu ise.

Amazon'dan alıyorsanız ülke seçiminize göre ekstra çıkabilecek ücretleri Amazon sizden peşin alıyor, sonra kalanı geri veriyor. Başka satıcıdan alıyorsan, evet sen ödüyorsun. Ama denlemin hiç bir yerinde kimse senin hiç bir şeyini kendi cebinden ödemiyor. Bir arkadaş kargo çok pahalı falan diye acındırmış ve beleşe getirtmiş o ayrı.

Örneğin ben farklı bir satıcıdan almadım diyelim gümrük vergisi v.s ödeyecek miyim ?

Yani ürünün satıcısı Amazon ise her hangi bir vergiye tabii tutulmuyorum ve kapıma kadar geliyor mu ?

Örneğin ben farklı bir satıcıdan almadım diyelim gümrük vergisi v.s ödeyecek miyim ?

Yani ürünün satıcısı Amazon ise her hangi bir vergiye tabii tutulmuyorum ve kapıma kadar geliyor mu ?
Satıcı Amazon ise vergiyi toplamda ödeyeceğin paranın içinde ödemiş oluyorsun. Vergi ödemesini Amazon senin yerine hallediyor. Yani vergi ödememe gibi durumun olmuyor. Belli bir tutarın üzerine kargo ücreti ödemezsin sadece.

30€'yu aşan tüm alışverişlerinizde ekstra ücret olarak vergi ödersiniz. Kimin sattığı önemli değil. Ancak, satıcı Amazon olursa vergiyi öderken fazla işlem yapmanıza gerek yok. Farklı satıcılardan almanız durumunda ise, başınız ağrıyabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video da görmüştüm, dedikleri doğru değil mi ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı