Amazon.de'den alınan ürün gümrüğe takılır mı?

601.912hmet

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 (Silverstone Kr-03)
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme
G.Skill Ripjaws V 16+16 3600
MSI B550M PRO-VDH WiFi
Samsung 860 Evo 500 GB SATA 3
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe
Thermaltake Smart 700W RGB 80+
Lian Li Lancool 205M Mesh (+2 Aerocool 120 ARGB)

1. Samsung Odyssey G3 27" 165Hz
2. Philips 192E 19.2" 60hz 768p

Logitech Extreme 3D Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
Türkiye'de 1800 lira civarına bulunan Samsung 970 EVO 1 TB M.2 NVMe SSD'yi Amazon.de'den 1200 lira +100 lira kargo bedeli ile sipariş ettim, T.C. Kimlik numarası istedi, kendi T.C.'mi girdim. Gümrüğe takılır mı? Yaşımın 18'den küçük olması sorun olur mu? Tahmini teslimat 5 Haziran diyor. İlk defa yurt dışından bir ürün alıyorum. Çok tedirginim.

Fark etmez yine takılmaz. Vergilerini ödüyorsun ve 150€'yi geçmiyor.

Satıcı veya gönderici Amazon değilse gümrüğü ön ödemeli değildir. Ürün gümrüğe gelecek ve taşıyıcı firma ürünü gümrükten çekecek, onlardan ne kadar gümrük ücreti istenirse size onu fatura edecek. Bu rakam %20 de olabilir, tamamen keyfi %80 de olabilir (örnekleri var), satıcı Amazon olunca bu rakam ne olursa olsun Amazon sizden ön ödemeli aldığı %20 dışındaki kısmı size fatura etmiyordu, başka bir satıcı olunca tamamen piyango, gümrük memurunun insafına kalmışsınız.

Satıcı veya gönderici Amazon değilse gümrüğü ön ödemeli değildir. Ürün gümrüğe gelecek ve taşıyıcı firma ürünü gümrükten çekecek, onlardan ne kadar gümrük ücreti istenirse size onu fatura edecek. Bu rakam %20 de olabilir, tamamen keyfi %80 de olabilir (örnekleri var), satıcı Amazon olunca bu rakam ne olursa olsun Amazon sizden ön ödemeli aldığı %20 dışındaki kısmı size fatura etmiyordu, başka bir satıcı olunca tamamen piyango, gümrük memurunun insafına kalmışsınız.

Keşke küfür etmek serbest olsa. 😅 ah şu gümrük. 😅 umarım hayal kırıklığına uğramam. 😅 yeni sistemim için çok heyecanlı ve tahammülsüzüm.

Keşke küfür etmek serbest olsa. 😅 ah şu gümrük. 😅 umarım hayal kırıklığına uğramam. 😅 yeni sistemim için çok heyecanlı ve tahammülsüzüm.

Satıcı Samsung store demişsiniz ama 200 TL ithalat depozitosunu önden ödediğinizi belirtmişsiniz, sanki satıcı veya gönderici Amazon gibi duruyor bu durumda. Öyleyse sorun çıkmaz, rahat olun. Sipariş fişini isim ve adresi gizleyerek atabilirseniz daha sağlıklı yorum yapalım.

Satıcı Samsung Store demişsiniz ama 200 TL ithalat depozitosunu önden ödediğinizi belirtmişsiniz, sanki satıcı veya gönderici Amazon gibi duruyor bu durumda. Öyleyse sorun çıkmaz, rahat olun. Sipariş fişini isim ve adresi gizleyerek atabilirseniz daha sağlıklı yorum yapalım.

bir yerde satıcı Amazon Germany diğer yerde Samsung Store, anlayamadım.

Screenshot_20230523-174203_Amazon Shopping.jpg

Screenshot_20230523-173651_Gmail.jpg

Screenshot_20230523-173820_Amazon Shopping.jpg

Screenshot_20230523-173838_Amazon Shopping.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı