Amazon.de'den nasıl alışveriş yapılır?

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
Oradan alışveriş yapmak istiyorum ama bu işler nasıl oluyor, nereden başlanır bilgim yok.

- Ziraat kart geçiyor mu, hesabın yurt dışına açık olması yeter mi?
- Kullanacağımız kartta Euro olması gerekli mi yoksa alışverişi TL alıp onlar mı çeviriyor?
- Amazon TR üyeliğimi DE hesabında giriş yapıp kullanabiliyor muyuz?
- Alışveriş esnasında PC'de VPN açık olması gerekiyor mu?

Cevapların yanında bilinmesi gereken önemli ayrıntılar varsa yazın lütfen. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ziraat Kart yurdışı harcamalara kapalı. (Burs/Kredi hesap kartı için konuşuyorum). Sanal kart oluşturabilirseniz ona karışamıyorlar.
Bütün yurt dışı harcamalarda, alışveriş tutarı yerel para birimine dönüştürülür ve bankanın uygulayacağı faiz/komisyon miktarı eklenip karttan çekilir.
Amazon'da domainler arası geçiş yapılabiliyor.
VPN açık olmamalı. Hesabı bloke ediyorlar. VPN neden açık olsun anlamadım.

4. VPn e gerek yok.
3. TR üyeliği ile giriş yapabilirsiniz.
2.Euro ya gerek yok, TL ile işlem sağlayabilirsiniz.
1.Hesabın yurt dışına açık olamsı gerekli Hocam. (Zİraat yd kapalı diye biliyorum)

İyi alışverişler!
Ek olarak, eğer oluyorsa ürüne Amazon.com.tr üzerinden erişip alabilirsiniz.

Ziraat Kart yurdışı harcamalara kapalı. (Burs/Kredi hesap kartı için konuşuyorum). Sanal kart oluşturabilirseniz ona karışamıyorlar.
Bütün yurt dışı harcamalarda, alışveriş tutarı yerel para birimine dönüştürülür ve bankanın uygulayacağı faiz/komisyon miktarı eklenip karttan çekilir.
Amazon'da domainler arası geçiş yapılabiliyor.
VPN açık olmamalı. Hesabı bloke ediyorlar. VPN neden açık olsun anlamadım.
Maaş kartıydı ama online işlemler bölümünde sanal kart oluşturup öyle kullanıyordum yurt içinde tabi. Araştırdığımda bazıları Euro hesabı oluşturun demiş bu gerekli değil mi yani TL olsa yetiyor? Yurt dışından almaya çalıştığımız için VPN gereklidir diye düşünmüştüm gerekli değilse iyi bari.
4. VPn e gerek yok.
3. TR üyeliği ile giriş yapabilirsiniz.
2.Euro ya gerek yok, TL ile işlem sağlayabilirsiniz.
1.Hesabın yurt dışına açık olamsı gerekli Hocam. (Zİraat yd kapalı diye biliyorum)

İyi alışverişler!
Ek olarak, eğer oluyorsa ürüne Amazon.com.tr üzerinden erişip alabilirsiniz.
TR üzerinden yapacağım da fiyatları uçurmuşlar.
DE mağazasında 20 Euro olan ürün TR'de 300 TL yazıyor.

DE den alabilirsiniz hocam. Zaten ödeme kısmında ne ödüyorsanız son fiayt o olduğu için ekstra ücret derdi de yok. Amazon.tr için de satıcı kim olursa olsun zaten tl olarak alıyor. Onun dışında da TL ye çeviriyor aksi belirtilmediği sürece.

Merhaba, konuyu okudum ve ilave yapmak istedim, Amazon.DE'den kumandalı drift hobi aracı almak istiyorum 5600 TL fıyatı var 400 TL de naklıye bedelı... Fakat ıthalat depozıtosu goremedım, gümrüğe takılır mı bilen var mı?
merhaba, konuyu okudum ve ilave yapmak istedim, amazon.de den kumandalı drift hobi aracı almak istiyorum 5600 tl fıyatı var 400 tl de naklıye bedelı... fakat ıthalat depozıtosu goremedım, gümrüğe takılır mı bilen var mı_?

Yeni konular

Geri
Yukarı