Amazon Deneyimleriniz Nedir?

Daha fazla  
Amazondan linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum. 1 den fazla sorum var:

1) Bilgisayar gümrükten geçerken ne kadar vergi öderim. Bilgisayar ile beraber14.000 TL yi geçer mi?
2) Yurt dışından sipariş ettiğiniz bir ürün kaç günde geldi?
3) Oydu şuydu derken ne kadar uğraştırıcı bir deneyim oldu?
4) Aldığınız hizmetten memnun musunuz?

Link: https://www.amazon.com/MSI-Leopard-...keywords=MSI+RTX+Laptop&qid=1613486643&sr=8-2

SSD sipariş etmiştim. Amazon prime üyeliği ile 2 günde çabucak geldi. Bu arada küçük bir şey getirttiğim için kurye ile geliyor. Kargo güvenliği biraz yok gibiydi küçük eşyalar için. Sizinkisi motorla gelmez diye düşünüyorum. Genel olarak cidden memnunum.

Amazondan linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum. 1 den fazla sorum var:

1) Bilgisayar gümrükten geçerken ne kadar vergi öderim. Bilgisayar ile beraber14.000 TL yi geçer mi?
2) Yurt dışından sipariş ettiğiniz bir ürün kaç günde geldi?
3) Oydu şuydu derken ne kadar uğraştırıcı bir deneyim oldu?
4) Aldığınız hizmetten memnun musunuz?

Link: https://www.amazon.com/MSI-Leopard-...keywords=MSI+RTX+Laptop&qid=1613486643&sr=8-2
Hiçbir problem yaşamazsınız , ne gümrükte ne de gelme konusunda rahatça alabilirsin.

Linkteki ürünü ödeme aşamasına geldiğinde vergiler artı kargo her şey dahil fiyat çıkacak karşınıza, ekstra hiçbir şey ödemeyeceksiniz. 15 Ocak'ta kulaklık siparişi verdim, 20 Şubat gibi geldi. Amazon tüm yerli firmaları tokatlar memnuniyet konusunda.

20 Şubat ne ya? :D Çok pardon, yaklaşık 20 gün sonra.

Son düzenleme:
Diğer sorulara net bir cevap veremeyeceğim ama Amazon'dan daha önceleri de alışveriş yapmış birisi olarak çok memnunum. Hizmet anlamında gerçekten çok üst düzey bit hizmeti var Amazon'un. O konuda gözünüz arkada kalmasın. Ayrıca zaten sepete atınca toplam ödeyeceğiniz miktar ortaya çıkıyor. Yani ekstra bir para almıyorlar. Gümrük vergisi de dahil alıyorsun ürünü. Ekstra bir şey almıyorlar dediğim gibi. Kargolama süresi ise göreceli. Prime ile alırsan daha hızlı gelir onu söyleyeyim.

Linkteki ürünü ödeme aşamasına geldiğinde vergiler artı kargo her şey dahil fiyat çıkacak karşınıza, ekstra hiçbir şey ödemeyeceksiniz. 15 Ocak'ta kulaklık siparişi verdim, 20 Şubat gibi geldi. Amazon tüm yerli firmaları tokatlar memnuniyet konusunda.
1500 euro üzeri ayrı vergi var mı? Altındakiler için vergiyi Amazon'a ödüyorsun da.

Kargosu çok kaliteli (Prime ile direk 3 günde gelmişti kargom), kendisi çok kaliteli, ürünleri çok kaliteli (bazıları hariç) tercih ediyorum.

1500 euro üzeri ayrı vergi var mı? Altındakiler için vergiyi Amazon'a ödüyorsun da.

Amazon'a vergi ödeyemezsin. Amazon özel şirkettir, vergi alamazlar. Vergi almaya tek yetkili mercii hükümetlerdir, devlettir. Senin Amazon'a ödediğin vergiyi Amazon Türk Gümrükleri'ne ödüyor senin adına, ödeyeceğin tutar ne olursa olsun ödeme aşamasına geldiğinde çıkıyor, ekstra bir kuruş dahi ödemiyorsun, eğer vergi Amazon'un tahmininden yani senden aldığından fazla çıkarsa üstünü Amazon tamamlıyor, tersi durumda ise Amazon sana iade yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı