Amazon dropshipping yalan mı?

leone1907

Hectopat
Bazı eğitimlerde Amazon'da dropshipping yasak diyor bazıları yasal diyor, birisi "Amazon Amerika'dan alıp Amazon Japonya'da satıyorum binlerce dolar kârım var" diyor öteki "bunu yapanlar suspend yer" diyor.
Dropshipping yazılımı satıyorlar, bir Amazon'daki yüzlerce ürünü başka Amazon hesabına ekleyip satıyorlarmış, bunu Amazon anlamıyor mu (aynı fotoğraflar aynı ürünler aynı açıklamalar vs.) Ara depoda paketlerin üstündeki etiketleri değiştirince sorun olmuyormuş.
Bu dedikleri gerçek mi yasal mı yoksa masal mı?

Son zamanlarda ben de çok araştırıyorum bu durumu. Daha ilk ayında ortalama 3000-4000 TL kar eden yakın bir arkadaşım var. O yüzden tamamen düzmece olduğunu düşünmüyorum. Asıl problem eğitim kisvesi altında dolandırılmakta.

Dropshipping yasal bir şey. Amazon da satıcılarının dropshipping yapmasına izin veriyor. Fakat işte gel benim kursumu satın al sana dropshipping öğretiyim diyenlere lütfen paranızı kaptırmayın. İnternette 2 kelime yazıp çıkacak binlerce kaynaktan daha çok şey öğrenirsiniz.

Ara depo kullanırsanız yasallaşıyor fakat kar marjı düşüyor. Alıcıdan çok satıcı var şu an piyasada. Özellikle Çinli'ler rekabette gözü karartıyor, 0.2 Cent karla ürün satıyorlar. En temizi sağlam bir sermaye ile FBA modeli. Türkiye'de ahşap ve tekstil ürünleri satarak Privite Label yaparsanız güzel paralar kazanabilirsiniz. Sermaye şart, 6 ay bir şey beklememek lazım. Öyle 2-3 Bin dolar ile girip ayda 5 Bin dolar kazanılsaydı Amerika'dakiler McDonald's'da çalışmazdı.

Dropshipping yasal bir şey. Amazon da satıcılarının dropshipping yapmasına izin veriyor. Fakat işte gel benim kursumu satın al sana dropshipping öğretiyim diyenlere lütfen paranızı kaptırmayın. İnternette 2 kelime yazıp çıkacak binlerce kaynaktan daha çok şey öğrenirsiniz.

Adam yılda 5 milyon $ kazanıyorum diyor ama 40$a yazılım 100$a eğitim satıyor :)
Şirket açma konusunda bilginiz var mı? Yılda 35000$ sonrası şirket açmak lazım düşükse şirkete gerek yok diyorlar ama benim bildiğim 35 lira için bile devlet vergi ve şirket istiyor. Bir de dışarıda ürün satarken sadece bir ülkede şirket olması yeterli mi?

Geri
Yukarı