Amazon fiyat arttığı için siparişimi iptal etti

Zeki_Erdem

Hectopat
Daha fazla  
Amazon'dan 1TB M.2 SSD sipariş etmiştim 1 gün sonra fiyatı 1400TL'den 1780TL olmuş ve benim siparişim hiçbir sebep vermeden iade ettiler benim yapabileceğim bir şeyler var mı?

Dosya Ekleri

• amazon.PNG
    amazon.PNG
    23,8 KB · Görüntüleme: 69
  • resim_2023-06-27_135115958.png
    resim_2023-06-27_135115958.png
    26,4 KB · Görüntüleme: 65
  • resim_2023-06-27_135242073.png
    resim_2023-06-27_135242073.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 78
Normalde bunun gibi iptallerde ticaret bakanlığından ceza kesilebiliyor. Trendyol'da satış yapıyoruz ve sürekli bunun hakkında bize uyarı bildirimi geliyor. Cimer'e yazmayı deneyebilirsiniz.

Sanırım bu üründen bahsediyor satıcı ve gönderen Amazon.

Kesinlikle Şikayet edin. Bir de müşteri hizmetleri ile iletişime geçin bakalım yardımcı olabilirler belki telafi hediye kupon vs gibi.

Müşteri hizmetleriyle konuşun/yazışın, ayıp değil mi nasıl bir davranış bu gibisinden. Beni hiçbir zaman mağdur bırakmadılar. Ayrıca ücret kesildiyse de ürünün ücretini kesip göndermiyorsunuz diye bahane üretebilirsiniz. Bu ürün bana acil lazımdı diye de eklerseniz daha da iyi olacaktır.

Trendyol'da satış yapıyoruz ve sürekli bunun hakkında bize uyarı bildirimi geliyor.
Siparişi iptal ederseniz muvadil bir ürün göndermesi için başka satıcıya yönlendiriliyor sipariş ve bir daha yapmayın diye de 100 lira kadar bir ceza kesiliyor size.

Eğer muvadil bir karşılığı yoksa, sipariş iptal olursa yani, alıcı hakkını kullanarak birkaç bin lira ceza ödetebilir size. Trendyol ceza diye ceza değil caydırıcılık uyguluyor yani. Amacı kanunen 30 gün içerisinde ürünün kargoya verilmesini sağlamak.

Amazon'dan 1TB M.2 SSD sipariş etmiştim 1 gün sonra fiyatı 1400TL'den 1780TL olmuş ve benim siparişim hiçbir sebep vermeden iade ettiler benim yapabileceğim bir şeyler var mı?
Eğer satıcısı Amazon ise bence tekrar gönderim sağlarlar. Eğer Amazon değilse satıcı iptal etmiş olabilir, bu durumda en fazla kupon tanımlarlar ve kuponu da satıcıya fatura keserler.

Geri
Yukarı