İtopya siparişimi iptal etmiyor

APlusMath

Decapat
21 Kasım'da kulaklık söylemiştim. Daha kargoya bile verilmemiştim. 19 gün oldu. 5 gün önce eğer kargolanmazsa iptal edeceğimi söylemiştim. Hemen ardından kargoya hazır duruma getirmişlerdi(sanırım cumartesi veya pazar). Ve hala kargolamadılar! Siparişi kargoya hazır durumunda iptal edilemiyor. Pazartesi aradım, iptal edemeyiz deyip yüzüme kapattılar. Çarşamba oldu hala kargoya hazır diyor. Ne yapmam lazım? Kesinlikle ürünü almayacağım.

Cimere veya tüketici hakem heyetine yazsam, geç sonuçlanır ama bunlar iade sürecinde zorluk çıkartırlarsa, bu şikayetlerim yardımcı olur mu? Hiç güvenmiyorum artık İtopya'ya. İade sürecinde almasam bile sorun yaşatacaklarına eminim.

Ürün gelince kutusunu açmazsanız iade edebiliyorsunun diye biliyorum.Kargoya verildiyse sadece bu şekilde iade edilebilir.

21 Kasım'da kulaklık söylemiştim. Daha kargoya bile verilmemiştim. 19 gün oldu. 5 gün önce eğer kargolanmazsa iptal edeceğimi söylemiştim. Hemen ardından kargoya hazır duruma getirmişlerdi(sanırım cumartesi veya pazar). Ve hala kargolamadılar! Siparişi kargoya hazır durumunda iptal edilemiyor. Pazartesi aradım, iptal edemeyiz deyip yüzüme kapattılar. Çarşamba oldu hala kargoya hazır diyor. Ne yapmam lazım? Kesinlikle ürünü almayacağım.

Cimere veya tüketici hakem heyetine yazsam, geç sonuçlanır ama bunlar iade sürecinde zorluk çıkartırlarsa, bu şikayetlerim yardımcı olur mu? Hiç güvenmiyorum artık İtopya'ya. İade sürecinde almasam bile sorun yaşatacaklarına eminim.
Sabret istersen geldiği gibi geri iade et, ürünleri açmadan.

Ürün lazım değilse aldıysan gelen ürünü açmadan iade et. 15 Gün içinde iade etme hakkın var.

:) benim üründe geç kargoya verildi diye cimere yazmıştım. Cimer konuyu THH iletin diye cevap atmış. THH de fatura bilgisi falan istiyor olmayan malzemenin nasıl beyanını yapacaksın :) bir takım garip işler bekle ürün geçte olsa gelecektir.

Keşke itopya'yı biraz araştırsaydınız burada çok kişinin ağzı yandı İtopya'dan memnun olanda var tabi ki her zaman vardır ben son anda iptal etmiştim iyi ki de etmişim. Hepsiburada'dan aldım kendim topladım kafam rahat.

İade kabul etmiyorsa İstanbul Bilişim'e benzemiş onlar da.

Geri
Yukarı