Amazon Germany rezilliği

bugranarefe

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Amazon Prime ülkemize geldiğinden beri kullanıyorum ve neredeyse tüm alışverişimi oradan yapıyorum. Özellikle satıcısının Amazon.com.tr olduğu ürünleri alıyorum. Bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Amazon.com.tr üzerinden Amazon Germany satıcısından uygun fiyatı nedeniyle aldığım MSI B450 Tomahawk MAX II AMD AM4 DDR4 m.2 USB 3.2 Gen 2 HDMI ATX Oyun Anakart'ı elime bugün ulaştı. Anakartı Amazon poşetine koymuşlar kendi kutusu dışında hiçbir korunağı olmadan yollamışlar. Evet arkadaşlar "Amazon poşeti" diyorum çünkü poşet. Kargo elime ulaştığında ürünün Amazon'dan geldiğine inanamadım. Muhtemelen şu ana kadar yaratmış olduğu iyi izlenimden dolayı. Kutusunun 4 köşesinde gözle görülecek yırtık, bazı yerlerinde ezilme/büzülme, kutunun içerisini açtığımda anakartı çevreleyen iç poşette ise toplamda 3-4 yerde olmak üzere yırtılma/deformasyon vardı. Fotoğraflarda normalde olduğu kadar net durmasa da ekleyeceğim. Acele ile birkaç fotoğraf çekip direkt olarak Amazon ile iletişime geçtim ve ürünü denemeden anında iade işlemi başlattım. Ayrıca da Amazon'a şikayette bulundum. Evet belki ürünü kullansam herhangi bir sorun çıkartmayabilir ama böyle elektronik bir ürün için üzerinde hiçbir uyarı olmayan, herhangi bir korunak koyulmadan yollanan bu ürünü kullanarak kendimi riske atmayacağım. Bu ilk yurt dışı alışverişimdi ve muhtemelen de son oldu. Bilgisayar toplayacak arkadaşlara net tavsiyemdir; Amazon Almanya'dan uzak durun.

Saygılarımla.

Dosya Ekleri

• 1659971657260.jpg
    1659971657260.jpg
    113,1 KB · Görüntüleme: 181
  • 1659971657265.jpg
    1659971657265.jpg
    128,4 KB · Görüntüleme: 164
  • 1659971657270.jpg
    1659971657270.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 153
  • 1659971657274.jpg
    1659971657274.jpg
    135,3 KB · Görüntüleme: 164
  • 1659971657279.jpg
    1659971657279.jpg
    171,5 KB · Görüntüleme: 161
  • 1659971657283.jpg
    1659971657283.jpg
    122,9 KB · Görüntüleme: 139
  • 1659971657288.jpg
    1659971657288.jpg
    270,9 KB · Görüntüleme: 134
  • 1659971657293.jpg
    1659971657293.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 167
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Amazon Prime ülkemize geldiğinden beri kullanıyorum ve neredeyse tüm alışverişimi oradan yapıyorum. Özellikle satıcısının Amazon.com.tr olduğu ürünleri alıyorum. Bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Amazon.com.tr üzerinden Amazon Germany satıcısından uygun fiyatı nedeniyle aldığım MSI B450 Tomahawk MAX II AMD AM4 DDR4 m.2 USB 3.2 Gen 2 HDMI ATX Oyun Anakart'ı elime bugün ulaştı. Anakartı Amazon poşetine koymuşlar kendi kutusu dışında hiçbir korunağı olmadan yollamışlar. Evet arkadaşlar "Amazon poşeti" diyorum çünkü poşet. Kargo elime ulaştığında ürünün Amazon'dan geldiğine inanamadım. Muhtemelen şu ana kadar yaratmış olduğu iyi izlenimden dolayı. Kutusunun 4 köşesinde gözle görülecek yırtık, bazı yerlerinde ezilme/büzülme, kutunun içerisini açtığımda anakartı çevreleyen iç poşette ise toplamda 3-4 yerde olmak üzere yırtılma/deformasyon vardı. Fotoğraflarda normalde olduğu kadar net durmasa da ekleyeceğim. Acele ile birkaç fotoğraf çekip direkt olarak Amazon ile iletişime geçtim ve ürünü denemeden anında iade işlemi başlattım. Ayrıca da Amazon'a şikayette bulundum. Evet belki ürünü kullansam herhangi bir sorun çıkartmayabilir ama böyle elektronik bir ürün için üzerinde hiçbir uyarı olmayan, herhangi bir korunak koyulmadan yollanan bu ürünü kullanarak kendimi riske atmayacağım. Bu ilk yurt dışı alışverişimdi ve muhtemelen de son oldu. Bilgisayar toplayacak arkadaşlara net tavsiyemdir; Amazon Almanya'dan uzak durun.

Saygılarımla.

Evet. Ben zaten Amazon'dan alışveriş yapmıyorum ama olur da bir gün Amazon kullanırsam bu tür satıcılardan uzak duracağım.
Uyardığın için de teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Saygılarımla.
Hocam yapmayın ya ben 1 Ağustos da quadcast mikrofon sipariş etmiştim daha bugün kargoya verildi tahmini varış 17 Ağustos gözüküyor umarım mikrofona bunun gibi zarar gelmez.

Açıkçası hiçbir satıcının bu şekilde ürün göndereceğini düşünmüyorum, birkaç dolar para vererek yeni kutu ile gönderebilirlerdi. Gümrükte ürünü kontrol eden kişiler yanlışlıkla yırtmış olabilir mi?
Yani evet bir bakıma haklısın, olması gereken dediğin gibi ama durum böyle olsa bile bu bir tüketiciyi ilgilendirmez. Ben bana geldiği şekle bakarım. Amazon'un kalitesine her ne nedenden olmuş olsa da yakışmamış.

Hocam yapmayın ya ben 1 Ağustos da quadcast mikrofon sipariş etmiştim daha bugün kargoya verildi tahmini varış 17 Ağustos gözüküyor umarım mikrofona bunun gibi zarar gelmez.
Valla hocam ben tecrübemi paylaşmak istedim. Bana oldu diye herkese olacak diye bir şey yok. Karar tamamen sizin.

Arkadaşın yaşadığı nadir bir durum arkadaşlar, gerilmenize gerek yok. Arkadaş mağdur olmuş orası kesin. Ama illa ki iadeyle kurtulabiliyor ama tabii ki üzücü o kadar beklediğin ürünün böyle gelmesi. Kaldı ki bende gümrükte sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Anakart kutusu gümrükten kaynaklı yırtıldı ise Amazon'un bir suçu yok.
Diyelim ki öyle, Almanya'dan buraya üzerinde hiçbir uyarı olmadan, hiçbir koruma altına alınmadan yollanmış olması da kargonun veya gümrüğün suçu mu peki? Ya da iç poşetinde deforme olması? Ben Amazon'dan oldukça fazla alışveriş yapıyorum. Bunun herhangi bir açıklaması olamaz.

Diyelim ki öyle, Almanya'dan buraya üzerinde hiçbir uyarı olmadan, hiçbir koruma altına alınmadan yollanmış olması da kargonun veya gümrüğün suçu mu peki? Ya da iç poşetinde deforme olması? Ben Amazon'dan oldukça fazla alışveriş yapıyorum. Bunun herhangi bir açıklaması olamaz.
Hocam müşteri hizmetleri ile görüştünüz mü? Ne dediler bu konu hakkında?

Hocam müşteri hizmetleri ile görüştünüz mü? Ne dediler bu konu hakkında?
Evet hem şikayet talebi oluşturdum hem de iade işlemi başlattılar ve özür dilediler. İade yapılacak. Zaten bu süreçle ilgili herhangi bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Ama yaklaşık 12-13 gün beklediğin ürün böyle gelince insan bir hayal kırıklığına uğramıyor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı